Twila Kilgore anunciální 23člennou sestavu pro Concacaf W Gold Cup 2024

Twila Kilgore, dočasná hlavní trenérka ženského národního týmu USA, oznámila sestavu 23 hráček pro turnaj Concacaf W Gold Cup 2024, který se bude konat od 17. února do 10. března. Skupina USA bude hrát výhradně na stadionu Dignity Health Sports Park v Carsonu, Kalifornie. USWNT zahájí svůj účastnický zápas ve skupině A v úterý 20. února proti vítězi předkola Guyana vs. Dominikánská republika (které se koná 17. února), poté se utká s Argentinou v pátek 23. února a ve skupině zakončí proti Mexiku v pondělí 26. února. Všechny zápasy USA začnou v 19:15 hod. PT / 22:15 ET. Vstupenky na všechny zápasy jsou k dispozici na https://www.concacaf.com/w-gold-cup/tickets.

Na tomto turnaji to budou první zápasy v olympijském roce 2024 pro tým USWNT. Sestava zahrnuje tři hráčky ze Jižní Kalifornie – Miu Fishel (San Diego), Jennu Nighswonger (Huntington Beach) a Trinity Rodman (Laguna Niguel) a dvě bývalé hvězdy UCLA, Fishel a obránkyni Abby Dahlkemper.

Z 23 hráček na sestavě Concacaf W Gold Cup bylo 21 hráček s USA na prosincové události, ve které porazily Čínskou lidovou republiku dvakrát. Zkušená brankářka Alyssa Naeher se vrací do sestavy spolu s obránkyní Crystal Dunn, která měla na konci minulého roku drobné zranění.

Tři hráčky, které nejsou na sestavě, budou trénovat s týmem USA před začátkem turnaje, včetně útočnice Mallory Swansonové, která se poprvé od září 2023 vrátí do tréninkového kempu USA poté, co prodělala vážné zranění kolena v dubnu. Swansonová vedla USA v roce 2023 s 7 góly, přestože hrála pouze 6 zápasů.

Sestava zahrnuje 19 hráček, které přijdou ze svých příprav na NWSL a čtyři hráčky z Evropy: Lindsey Horan, Emily Fox, Fishel a Korbin Albert.

Formát turnaje:
Do vyřazovací fáze postoupí první a druhý tým z každé skupiny, spolu s dvěma nejlepšími týmy na třetím místě. Čtvrtfinále se odehrají na stadionu BMO v Los Angeles 2. a 3. března, následované semifinále a finále na stadionu Snapdragon v San Diegu dne 6. a 10. března.

Časté otázky (FAQ)

1. Kdy se koná turnaj Concacaf W Gold Cup 2024?
Turnaj se koná od 17. února do 10. března.

2. Kde se bude hrát na turnaji?
Všechny zápasy skupiny USA se budou hrát na stadionu Dignity Health Sports Park v Carsonu, Kalifornie.

3. Kdy začíná účastnický zápas týmu USA ve skupině A?
Tým USA začne svou účastnickou hru ve skupině A v úterý 20. února.

4. S kým se tým USA utká v prvním zápase?
Tým USA se utká v prvním zápase s vítězem předkola Guyana vs. Dominikánská republika.

5. Jaké jsou časy začátku zápasů týmu USA?
Všechny zápasy týmu USA začnou v 19:15 hod. PT / 22:15 ET.

6. Kde lze zakoupit vstupenky na zápasy?
Vstupenky na všechny zápasy jsou k dispozici na https://www.concacaf.com/w-gold-cup/tickets.

Klíčové termíny:
– Concacaf W Gold Cup: ženský fotbalový turnaj
– USWNT: ženský národní fotbalový tým USA
– NWSL: National Women’s Soccer League (národní ženská fotbalová liga)

Související odkazy:
concacaf.com