U.S. Captain Lindsey Horan Apologizes for Controversial Remarks

Kapitánka ženské fotbalové reprezentace Spojených států Lindsey Horan se ve čtvrtek omluvila za kritické komentáře, které nedávno vyslovila na adresu fanoušků USWNT. Horanová uvedla, že její výroky byly “špatně vyjádřeny” a že miluje fanoušky z celých Spojených států “tak moc”.

Ve vyjádření pro The Athletic ze dne 1. února Horanová řekla: “Většina amerických fotbalových fanoušků není chytrá. Nerozumí hře. To se ale zlepšuje.” Zároveň dodala: “Možná někoho naštvaním, ale fotbal roste v USA. Lidé jsou stále víc informovaní, ale často berou za své to, co říkají komentátoři, že jo? Moje máma to dělá! Moje máma říká: ‘Julie Foudy řekla, že jste dnes měla skvělý zápas!’ A já tu sedím a říkám si: ‘Dnes jsem hrál hovno.'”

V rámci konferenčního hovoru s novináři před zahájením Concacaf W Gold Cupu, který se má konat 20. února, vydala 29letá záložnice svou omluvu. “V první řadě bych chtěla omluvit naše fanoušky,” řekla Horanová během hovoru. “Některé mé komentáře byly špatně vyjádřeny a pro mě to byla mohutná lekce.”

“Když si pomyslím na naše fanoušky, miluji je tak moc. Tým je tak moc miluje a nemohu vám popsat, jak moc jsou pro nás důležití. Pokaždé, když vyjdeme na trénink nebo hrajeme zápasy, hrajeme pro vás a vy jste naší inspirací, naší motivací. Vidět vás nosit naše dresy, slyšet vás křičet naše jména a skandovat ‘USA’, to je pro nás všechno.”

“A nikdy jsem nechtěla tohle všechno vzít. Fotbalová kultura v Americe se tak pozitivně mění a roste,” dodala Horanová.

Komentáře získaly velkou pozornost zejména v souvislosti s mistrovstvím světa v roce 2023, ve kterém výběr USWNT vypadl v osmifinále proti Švédsku – nejranější vyřazení amerického týmu v historii programu. Horanová byla jednou z kapitánek tohoto týmu.

Když byla Horanová zeptána, co ji přimělo se omluvit, odpověděla, že úvaha o svých výrocích a reakce na ně. “To, co jsem měla uvnitř, jak jsem se cítila, a také co jsem četla a moje vlastní názory na ty své komentáře,” řekla. “A také jsem chtěla vyjádřit, jak moc mi fanoušci osobně znamenají. A znovu, nechtěla jsem jim ubrat. To byla něco, co ve mně vždycky bylo a co jsem chtěla udělat.”

Spojené státy se v rámci základních skupinových zápasů na W Gold Cupu utkají ještě se stanoveným týmem, stejně jako s Argentinou a Mexikem.

Často kladené otázky o Lindsey Horanové a jejích kontroverzních výrocích na adresu fanoušků USWNT

1. Co Lindsey Horanová nedávno řekla o fanoušcích USWNT?
Lindsey Horanová nedávno uvedla, že většina amerických fotbalových fanoušků není chytrá a nerozumí hře. Vyjádřila však také naději, že se fanoušci stále zlepšují.

2. Jakým způsobem se Lindsey Horanová omluvila za své výroky?
Lindsey Horanová se omluvila fanouškům USWNT za své špatně vyjádřené komentáře. Vyjádřila, že miluje fanoušky z celých Spojených států a že jsou pro ni důležití. Uvedla také, že fotbalová kultura v Americe se pozitivně mění a roste.

3. Proč se Lindsey Horanová rozhodla se omluvit?
Lindsey Horanová se rozhodla se omluvit poté, co si uvědomila účinky svých výroků a reakce na ně. Chtěla vyjádřit, jak moc fanoušci pro ni osobně znamenají a že jim nechtěla ublížit.

4. Jaký titul získaly výroky Lindsey Horanové?
Výroky Lindsey Horanové získaly velkou pozornost, zejména v souvislosti s neúspěchem amerického týmu na mistrovství světa v roce 2023, kde skončili v osmifinále. Horanová byla jednou z kapitánek tohoto týmu.

5. S jakými týmy se Spojené státy utkají na W Gold Cupu?
Spojené státy se na W Gold Cupu utkají se stanoveným týmem, Argentinou a Mexikem.

Související odkazy:
The Athletic (anglicky)
FIFA (anglicky)