Úchvatné požadavky Kyliana Mbappého ohledně jeho přestupu do Realu Madrid

Spojené státy opět plné zpráv o plánovaném přestupu Kyliana Mbappého z Paris Saint-Germain do Realu Madrid. Francouzský kapitán a útočník PSG údajně stanovil tři podmínky, které mají uzavřít tuto dohodu, přičemž se přibližuje ke konci svého smluvního vztahu v červnu – a tyto požadavky mnohé vypovídají o tom, proč to nikdy nebylo reálné pro Liverpool.

Ve věku 25 let může Mbappé oficiálně opustit Ligue 1 zdarma, ale jeho přestup do Realu Madrid zdaleka nebude levný. Real již téměř dvě léta pečlivě kuje potenciální rekordní přestupovou dohodu s Mbappém. Podle španělského zpravodajského portálu Cadena Ser francouzská superhvězda položila tři ohromující požadavky, začínající roční hrubou mzdou ve výši 54 milionů dolarů (43 milionů liber/50 milionů eur). Tento plat by převyšoval výdělky jeho potenciálních budoucích spoluhráčů, jako je Jude Bellingham a Vinicius Junior, kteří vydělávají zhruba polovinu této částky. Kromě svého platu se Mbappé také údajně domáhá podpisového bonusu ve výši neuvěřitelných 135 milionů dolarů (107 milionů liber/125 milionů eur). Tato obrovská suma by nahradila pravděpodobně ještě vyšší přestupní poplatek, který by musel Real Madrid zaplatit, pokud by byl Mbappé stále pod smlouvou v letošním létě. Bonus bude rozdělen mezi Mbappého a jeho matkou a agentkou Fayzou Lamari.

Nakonec Mbappé trvá na tom, že si chce ponechat značný podíl na svých právech k obrazu. Zatímco Real Madrid obvykle upřednostňuje držení všech práv svých hráčů, naznačuje se, že by mohli být ochotni uvolnit 60 procent těchto práv, aby uspokojili Mbappého. Nicméně stále existuje možnost, že Mbappé může prodloužit svůj pobyt v Paříži o další rok. Jeho smlouva obsahuje klauzuli o prodloužení, která by mohla prodloužit jeho výnosnou smlouvu až do roku 2025. Smlouva, podepsaná v květnu 2022, byla PSG prezentována jako tříletá, ale poslední sezóna musí být aktivována samotným Mbappém. Přestože byl vyřazen z týmu PSG poté, co informoval klub, že nepoužije klauzuli o prodloužení, Mbappé se vrátil do sestavy pro druhý ligový zápas sezóny. Prezident klubu Nasser Al-Khelaifi ho označil za „úžasného hráče a fantastického člověka“ a zdůraznil jednotu v týmu.

Zatím Mbappé lpí na svém závazku vůči PSG a cílí na vedení Francie k vítězství na mistrovství Evropy v Německu, následovaném vystoupením na olympijských hrách v Paříži. Přesto s vhodnými podmínkami může být přestup této magnitudy určitě uskutečněn. Avšak tím svobodný rozhodně nebude.

Časté otázky (FAQ) ohledně přestupu Kyliana Mbappého z Paris Saint-Germain do Realu Madrid:

1. Jaké jsou požadavky Kyliana Mbappého při jednání s Realem Madrid?
Kylian Mbappé položil tři hlavní požadavky: roční hrubá mzda ve výši 54 milionů dolarů, podpisový bonus ve výši 135 milionů dolarů a ponechání podílu na svých právech k obrazu.

2. Jaká je hodnota potenciálního přestupního poplatku za Mbappého?
Přestupní poplatek za Kyliana Mbappého by byl pravděpodobně extrémně vysoký, ale podpisový bonus ve výši 135 milionů dolarů by měl potenciál tento poplatek nahradit.

3. Proč byl Real Madrid ochoten splnit Mbappého požadavky?
Real Madrid je ochoten splnit některé požadavky Kyliana Mbappého, protože si přeje získat francouzského útočníka a je ochoten vynaložit potřebné finanční prostředky a umožnit mu držení části jeho práv k obrazu.

4. Existuje možnost, že Mbappé zůstane v Paris Saint-Germain?
Ano, existuje možnost, že Kylian Mbappé prodlouží svůj pobyt v Paris Saint-Germain o další rok. Jeho současná smlouva obsahuje klauzuli o prodloužení, která by jej mohla udržet v klubu až do roku 2025.

5. Jaké jsou další plány Mbappého?
Kylian Mbappé se zatím zavázal k Paris Saint-Germain a má za cíl vést francouzský tým k vítězství na Mistrovství Evropy v Německu a poté se zúčastnit olympijských her v Paříži.

Důležité termíny a pojmy:

– Kylian Mbappé: Francouzský fotbalista, který hraje jako útočník za Paris Saint-Germain a francouzský národní tým.

– Paris Saint-Germain (PSG): Francouzský fotbalový klub sídlící v Paříži.

– Real Madrid: Španělský fotbalový klub z Madridu, který je jedním z nejúspěšnějších klubů ve světě.

– Ligue 1: Nejvyšší fotbalová soutěž ve Francii.

– Přestupní poplatek: Částka, kterou platí fotbalový klub za získání hráče od jiného klubu.

– Podíl na právech k obrazu: Právo na komerční využití obrazu hráče, například reklamní smlouvy a sponzorské dohody.

– Klauzule o prodloužení: Dohoda v smlouvě hráče, která umožňuje prodloužení smlouvy o určitý počet let.

Navrhované související odkazy:

Real Madrid
Paris Saint-Germain
La Liga
LFP (Ligue de Football Professionnel)
FIFA