Pep Guardiola je značně znepokojen ohledně zdravotního stavu Jacka Grealishe a Bernarda Silvy po sobotním vítězství nad FC Copenhagen 3:1 v Lize mistrů. Grealish, který nastoupil do zápasu poprvé po více než měsíci, byl vyměněn po pouhých 21 minutách kvůli problémům s tříslem. Silva, který vstřelil druhý gól, utrpěl těžký zásah do kotníku ve druhém poločase.

Manchester City se utkává s Chelsea na stadionu Etihad v sobotu a čeká ho důležitý březnový měsíc s zápasy proti Manchester United, Liverpoolu, Brightonu a Arsenalu.

Pep Guardiola řekl: “S doktorem jsem zatím nemluvil, ale vypadá to, že je to s Jackem svalové. V posledních pár dnech byl jeho náladovost na tréninku mnohem lepší. Na trávníku to ucítil a začal si stěžovat. Hráči to hned poznají, jestli je to svalové zranění. Chtěl pokračovat, ale my jsme nechtěli udělat ještě větší škody. Zítra budeme mít testy. Bernardo má silný náraz do kotníku.”

Guardiola přivítal zpět Kevina De Bruyna a Erlinga Haalanda do svého týmu, ale záložník Mateo Kovacic a obránce Josko Gvardiol nemohli cestovat do Dánska kvůli zraněním.

Pep Guardiola řekl: “Josko bude mimo dva nebo tři týdny kvůli vazovému zranění kotníku. Kova by mohl přijít zpátky. Každý zápas a trénink ztrácíme hráče a to není dobré.”

Zranění Grealishe a Silvy byly pro Guardiolu velkým zklamáním večerem, kdy City udělali velký krok směrem k čtvrtfinále Ligy mistrů. De Bruyne vstřelil první gól a poté připravil góly pro Silvu a Phila Fodena, čímž obhájci titulu dali velkou výhodu před druhým zápasem 6. března v Manchesteru.

Pep Guardiola dodal: “Vím, jak těžké to je. Je to opravdu tvrdý soupeř. Dnes jsme uvedli perfektní koncepce. Moje práce je upozornit hráče na jejich schopnosti. Chovali jsme se s charakterem, osobností a trpělivostí. Každý byl na špičkové úrovni. Není to rozhodující, ale je to dobrý výsledek. Doufám, že se dostaneme do čtvrtfinále.”

Často kladené otázky (FAQ):

1. Kdo utrpěl zranění v zápase mezi Manchester City a FC Copenhagen?
– Jacek Grealish utrpěl problémy s tříslem a Bernard Silva utrpěl těžký zásah do kotníku.

2. Kdy se Manchester City utká s Chelsea a které další zápasy je čekají?
– Manchester City se utká s Chelsea na stadionu Etihad v sobotu a čeká ho březnový měsíc s dalšími zápasy proti Manchester United, Liverpoolu, Brightonu a Arsenalu.

3. Jaký je zdravotní stav zraněných hráčů?
– Podle Pepa Guardioly vypadá zranění Jacka Grealishe jako svalové. Budou provedeny testy. Bernardo Silva utrpěl silný náraz do kotníku.

4. Kteří hráči nemohli cestovat do Dánska kvůli zraněním?
– Mateo Kovacic a Josko Gvardiol nemohli cestovat do Dánska kvůli zraněním.

5. Jaká byla reakce Pepa Guardioly na výsledek zápasu a zranění hráčů?
– Pep Guardiola byl velmi znepokojen zraněními Grealishe a Silvy, avšak byl spokojený s výkonem týmu. Doufá, že se dostanou do čtvrtfinále.

Definice klíčových pojmů:

– Liga mistrů: Futsalová soutěž pro nejlepší evropské kluby, pořádaná Evropskou federací malého fotbalu.
– Lze dočíst se o Pepu Guardiolovi na oficiálních stránkách Manchester City.
– Manchester City: Anglický profesionální fotbalový klub se sídlem v Manchesteru.

Doporučené odkazy:

Oficiální stránky Manchester City
UEFA Liga mistrů