Vyšší pravidla týkající se transakcí spojených stranami

Premier League kluby hlasovaly pro posílení pravidel týkajících se transakcí spojených stranami, ale čelí hrozbě arbitráže od jednoho ze svých vlastních klubů, a to pravděpodobně Manchesteru City. Výkonný ředitel Richard Masters informoval kluby tento týden o možném právním sporu s dotčeným klubem, který argumentuje, že pravidla mohou být v rozporu se soutěžními zákony. Liga trvá na tom, že jsou plně v souladu se zákonem.

Jméno klubu nebylo veřejně zveřejněno, ale spekuluje se, že se jedná o Manchester City. Klub sám odmítá komentovat tuto záležitost.

Kluby nedokázaly odmítnout návrh na urychlený zákaz půjček mezi spojenými kluby v lednovém přestupovém období, který byl předložen v listopadu. Návrh na zablokování širších transakcí mezi přidruženými subjekty také nedosáhl potřebných 14 hlasů k přijetí.

Na setkání členských klubů v pátek však bylo pochopeno, že dvě kluby změnily svůj postoj a umožnily přijetí tohoto návrhu na změnu povolených a nepovolených transakcí.

Premier League potvrdila, že došlo k “sérii změn”, které mají “dále zlepšit efektivitu a přesnost systému”.

Tato nová pravidla mají za cíl omezit vliv spojených stran a zajistit transparentnost finančních transakcí mezi kluby v Premier League. Jejich zavedení je reakcí na dlouhodobou kritiku týkající se spojení mezi Manchesterem City a společnostmi sídlícími v Abu Dhabi.

Premier League se tak snaží posílit důvěru ve spravedlivou soutěž a zajistit, aby kluby jednaly v souladu s platnými soutěžními zákony. Budou se provádět hodnocení spravedlivé hodnoty transakcí, které mohou být považovány za “transakce se spojenými stranami”, a zároveň identifikovat případné přecenění hodnoty.

Tato nová pravidla mají zároveň pomoci zlepšit právní rámec Premier League a snížit množství soudních případů, se kterými se již teď potýká.

Často kladené otázky (FAQs) týkající se nových pravidel Premier League:

1. Jaká pravidla byla posílena a na co se vztahují?
Premier League kluby hlasovaly pro posílení pravidel týkajících se transakcí spojených stranami. Ta mají za cíl omezit vliv spojených stran a zajistit transparentnost finančních transakcí mezi kluby v Premier League.

2. S jakou hrozbou se kluby potýkají v této souvislosti?
Kluby čelí hrozbě arbitráže od jednoho ze svých vlastních klubů, pravděpodobně Manchesteru City. Výkonný ředitel Richard Masters informoval kluby o možném právním sporu s dotčeným klubem, který argumentuje, že pravidla mohou být v rozporu se soutěžními zákony.

3. O jakém klubu je pravděpodobně zmínka?
Jméno klubu nebylo veřejně zveřejněno, ale spekuluje se, že se jedná o Manchester City. Klub sám odmítá komentovat tuto záležitost.

4. Jaké kluby změnily svůj postoj k návrhu na urychlený zákaz půjček mezi spojenými kluby v lednovém přestupovém období?
Na setkání členských klubů bylo pochopeno, že dvě kluby změnily svůj postoj a umožnily přijetí návrhu na změnu povolených a nepovolených transakcí.

5. Co potvrdila Premier League v souvislosti se změnami?
Premier League potvrdila, že došlo k “sérii změn”, které mají “dále zlepšit efektivitu a přesnost systému”.

6. Jaká je cílem nových pravidel?
Nová pravidla mají za cíl omezit vliv spojených stran, zajistit transparentnost finančních transakcí mezi kluby v Premier League a posílit důvěru ve spravedlivou soutěž.

7. Proč jsou nová pravidla potřeba?
Nová pravidla jsou reakcí na dlouhodobou kritiku týkající se spojení mezi Manchesterem City a společnostmi sídlícími v Abu Dhabi. Premier League se snaží zajistit, aby kluby jednaly v souladu s platnými soutěžními zákony a prováděla se hodnocení spravedlivé hodnoty transakcí.

8. Jaká další opatření mají být přijata?
Nová pravidla mají zlepšit právní rámec Premier League a snížit množství soudních případů, se kterými se již teď potýká.

Související odkazy:

Premier League
The Football Association (FA)
FIFA