Westminster Schools získaly 14. titul v státě Georgie

Ve skvělém finálovém zápase Georgia Independent Athletic Association třídy 3A se tým chlapců ze Westminster Schools of Augusta opět ukázal jako nejlepší. Po zdolání týmu Holy Spirit Prep po prodloužení a penaltovém rozstřelu si Wildcats odnesli titul státního šampióna. Pro tento tým to byl již 14. titul od roku 2000.

Tento zápas byl očekávaný od loňského roku, kdy tým Holy Spirit získal dva tituly v řadě, ale byl vyřazen právě týmem Westminster. Před zápasem byl zveřejněn videozáznam nazvaný “The Trilogy”, který Holy Spirit naznačoval jako jejich velký comeback. Nicméně, tým Westminster se nechal nic rozptýlit a ukázal, že mají jasný cíl – získat další titul.

Oba týmy byly nejlepšími týmy třídy 3A, s týmem Holy Spirit jako nejlepší nasazeným týmem. Trenér Brower očekával náročný zápas, ve kterém jde spíše o vytrvalost než o rychlost. Tým Holy Spirit byl technicky výborně připravený a měl vynikající hráče, kteří spolu hráli už několik let. Tým Westminster se připravil na to, že je bude několikrát tlačit do nepříznivé situace, ale jejich hráči se ukázali nezlomní.

Důležité je si uvědomit, že tým Westminster se v letošním roce musel vypořádat s odchodem významných hráčů z minulého ročníku, jako je Creed Barrett a Eli Daniel. Navíc ztrátou hráče roku 3A Williama Jeffordse, který se přesunul do fotbalové akademie ve Francii, se mohlo zdát, že tým bude zesláblý. Naštěstí se ukázalo, že brankář Henry Campbell je skvělou posilou. Od chvíle, kdy Brower přišel do týmu, se Campbell stal pilířem tohoto týmu, na kterého je spolehnutí.

Od zranění hlavy, které Campbell utrpěl v mladších kategoriích, byli jeho rodiče opatrní ohledně jeho hraní v brance. Ale výsledky mluví samy za sebe. V posledních dvou letech, kdy Campbell střeží branku, získal tým Westminster 39 výher, 2 porážky a 3 remízy. Tým porazil soupeře v 23 zápasech bez obdrženého gólu, zatímco průměrně inkasovali pouze 0,56 gólu na zápas.

Přesun na branku pro Campbella se vyplatil i v sobotním finálovém zápase. Kromě toho, že proměnil desátou penaltu, která posunula tým Westminster do vedení, zablokoval také poslední penaltovou střelu soupeře a zajistil tak vítězství svému týmu.

Spolu se slavnostním vítězstvím chlapců přišla také smutnější zpráva o neúspěchu dívčího týmu Westminster. Ve finále proti Frederica Academy prohrály 1-0. I když jim chybělo jen málo, toto byla pro dívčí tým rekordní sezóna. Seniorka Roenne Saddington překonala rekord v počtu gólů za jednu sezónu s 47 góly. Rekord patřil Annie Speese z roku 2011. Prvníčka Joliene Romero vyrovnala rekord Annie Speese v počtu asistencí s 25. Celkem 14 různých hráček z týmu Westminster přispělo k úctyhodným 94 gólům za sezónu. Trenér Tucker Blackmon Komplimentoval své hráčky za jejich týmový duch a schopnost vzájemně se podporovat.

Často kladené otázky:

1. Kdo vyhrál finálový zápas Georgia Independent Athletic Association třídy 3A?
– Tým chlapců ze Westminster Schools of Augusta vyhrál finálový zápas.

2. Kolikátý titul získal tým Westminster Schools of Augusta?
– Toto byl jejich 14. titul od roku 2000.

3. Jak byl připravený tým Holy Spirit?
– Tým Holy Spirit byl technicky výborně připravený a měl vynikající hráče, kteří spolu hráli už několik let.

4. S kým tým Westminster Schools of Augusta musel v letošním roce čelit odchodu významných hráčů?
– Tým Westminster musel čelit odchodu hráčů Creed Barrett, Eli Daniel a hráče roku 3A Williama Jeffordse.

5. Jakou roli sehrál brankář Henry Campbell v týmu?
– Brankář Henry Campbell se stal pilířem týmu a v posledních dvou letech, kdy střežil branku, tým Westminster vyhrál 39 zápasů, přičemž inkasovali pouze 0,56 gólu na zápas.

6. Jak dopadl finálový zápas dívčího týmu Westminster?
– Dívčí tým Westminster prohrál ve finálovém zápase proti Frederica Academy 1-0.

7. Kdo v týmu Westminster překonal rekord v počtu gólů za jednu sezónu?
– Seniorka Roenne Saddington překonala rekord v počtu gólů za jednu sezónu s 47 góly.

8. Kolik hráček z týmu Westminster přispělo k celkovému počtu 94 gólů za sezónu?
– Celkem 14 hráček z týmu Westminster přispělo k 94 gólům za sezónu.

Definice:

– Georgia Independent Athletic Association: Georgia Independent Athletic Association (GIAA) je nezávislá školní ligová organizace v Georgii, která provozuje sportovní soutěže mezi nezávislými středními školami.

– Westminster Schools of Augusta: Westminster Schools of Augusta je soukromá střední škola v Augustě v Georgii, která poskytuje vzdělání od předškolního do 12. ročníku.

Related links:
GIAA Sports
Westminster Schools of Augusta