Xabi Alonso Šťastný v Leverkusenu a koncentruje se na zisk titulu Bundesligy

Xabi Alonso je “šťastný” v Bayeru Leverkusen a plně se soustředí na zisk titulu Bundesligy poté, co se s ním Liverpool spojil ohledně nástupu po Jurgenovi Kloppovi na konci léta. “Našel jsem se v překvapení nad Jurgenovou zprávou. Mám obrovský respekt k Jurgenovi a Liverpoolu. Momentálně jsem ale opravdu spokojený tady a užívám si svou práci. Každý den a zápas je výzva. Jsme na intenzivní a krásné cestě tady v Leverkusenu,” uvedl Alonso minulý měsíc. “Spekulace jsou normální, ale mám velký respekt a obdiv k tomu, co Jurgen v posledních devíti letech dokázal v Liverpoolu a jak to dokázal. Má spojení s fanoušky, odvedl skvělou práci. Ale moje zaměření je tady v Bayeru Leverkusen. Mám velkou motivaci odvést tady dobrou práci, jsem velmi spokojený s týmem, s klubem, se vším, takže to je moje zaměření. Zaměření není na květen, je na zítřek před naším zápasem proti Gladbachu a pomáhání svým hráčům připravit se. Ale co mohu říct, je, že mě překvapilo, co se stalo v Liverpoolu s Jurgenovým odchodem.”

Xabi Alonso, který působil jako hráč pět let v Liverpoolu, začal svou trenérskou kariéru s Real Sociedad B. Strávil tam tři roky a vyhrál přes 40 procent svých zápasů, než odešel v květnu 2022. Pět měsíců poté byl Alonso pověřen svou první trenérskou pozicí v Leverkusenu a v jeho první sezoně vedl tým do semifinále Evropské ligy. V květnu 2023 podepsal Alonso novou tříletou smlouvu s německým klubem a od té doby se daří. Leverkusen prodloužil svou neporazitelnou sérii na 30 zápasů ve všech soutěžích poté, co v úterý vyhrál poslední minutou 3:2 nad Stuttgartem v DFB-Pokalu. Alonsovi muži jsou také postupující do osmifinále Evropské ligy poté, co vyhráli všechny šest zápasů ve skupině.

Xabi Alonso je momentálně “šťastný” ve svém působišti v Bayeru Leverkusen a zaměřuje se na zisk titulu v Bundeslize. Klub Liverpool se spojil s ním ohledně možného nástupu po odchodu Jurgena Kloppa na konci léta. Alonso ale vyjádřil svou spokojenost s týmem Leverkusen a soustředí se na svou práci zde. Vyjádřil také obdiv k Jurgenovi a k tomu, co dokázal v Liverpooolu. Nicméně zdůraznil, že jeho plná pozornost je soustředěna na Bayer Leverkusen a pomáhání týmu se připravovat na nadcházející zápasy.

Xabi Alonso, který hrál pět let za Liverpool, začal svou trenérskou kariéru v Real Sociedad B, kde strávil tři roky. Poté, v květnu 2022, ukončil své působení a v září téhož roku přijal první trenérskou pozici v Bayeru Leverkusen. V první sezoně vedl tým do semifinále Evropské ligy. V květnu 2023 podepsal s klubem novou tříletou smlouvu. Leverkusen je momentálně neporažený ve 30 zápasech ve všech soutěžích a postoupil do osmifinále Evropské ligy.

Key terms and jargon:
1. Bundeslida – Německá fotbalová liga nejvyšší úrovně.
2. Jurgen Klopp – Německý fotbalový trenér, který vedl Liverpool.
3. DFB-Pokal – Německý fotbalový pohár.

Suggested related links:
Oficiální webová stránka Bayer Leverkusen
Oficiální webová stránka Bundesligy