Xabi Alonso: Vynikající kandidát na post trenéra Liverpoolu

Bylo to stále zřejmější, že Xabi Alonso je vynikajícím kandidátem na trenérskou pozici Liverpoolu, který hledá náhradu za Jürgena Kloppa. Zavádějící argument, že je to jen kvůli jeho vazbám na Anfield, oslabuje s každým zápasem. Tento víkend se jeho tým Bayer Leverkusen odklonil o pět bodů od čela tabulky Bundesligy, když porazil Bayern Mnichov 3-0. Byl to výkon, který potvrdil, že Alonsovi mužstvo dominuje. Jeho působení v Leverkusenu, jak již Liverpool.com předtím informoval, bylo sice relativně krátké, ale velmi působivé – stejně jako jeho práce v Real Sociedad. Leverkusen v sobotu vygeneroval dvojnásobek očekávaných gólů oproti týmu Thomase Tuchela a Harry Kane měl jen minimální vliv na hru. Eksplozivní interview Thomase Müllera po zápase se stalo virální, ve kterém jasně vyjádřil, jak moc byl naštvaný.

Bayern Mnichov není prostě zvyklý na prohry a jeho držení se na titulu slábne. Pokud Alonso titul vyhraje, stane se prvním trenérem, který to dokázal od Klippa s Borussií Dortmund v roce 2012. Vítězství je však jen jedním prvkem pro přesun Alonsa na Anfield. Je stále možné, že Bayern Mnichov vyhraje titul a ačkoli by to bylo zklamání pro Leverkusen, to, co již dokázal, je přesto pozoruhodný výkon. Ještě úžasnější je však způsob, jakým Alonso vytvořil herní styl s mladými hráči. Jak sám Alonso vysvětlil v rozhovoru pro ESPN po zápase s Bayern Mnichov, jeho tým je expert v tlaku a dominanci. Leverkusen má letos na kontě pouze 14 obdržených gólů a 55 vstřelených. S odohranými zápasy proti Bayernu (výhry 3-0 doma a remízy 2-2 venku) potřebuje už jen 13 zápasů bez porážky a Alonso by složil mistrovskou sezónu, což se v Německu ještě nikdy nestalo.

Přitažlivost pro FSG a Liverpool je zřejmá. Na Anfieldu by Alonso zdědil skupinu hráčů, mezi kterými jsou Dominik Szoboszlai a Curtis Jones – dva experti na tlak uprostřed hřiště. Stále je třeba trochu zapracovat, než současný útok Liverpoolu odpovídá intenzitě tisku, kterou ovládli Mohamed Salah, Roberto Firmino a Sadio Mané, ale značky jsou pozitivní. Pokud Alonso dokáže dostat dobrou skupinu hvězd Leverkusenu do formy, představte si, co by dokázal s týmem Liverpoolu, který je talentovanější, ale má podobné předpoklady pro vysokou intenzitu hry. Bez ohledu na to, zda je to převahou v hře nebo tlačením soupeře do podřízení, Alonso svým stylem imponuje v Leverkusenu celou sezónu. Je zřejmé – jak z Alonsových slov, která by měla těšit ty, kdo hledají nástupce Kloppa, tak z pozorování jeho týmu – že by se na Merseyside měl cítit jako ryba ve vodě. Hledání nového trenéra pro Liverpool bude náročné, ale hledat někoho jiného než Španěla se stává čím dál těžší.

Časté otázky založené na hlavních tématech a informacích prezentovaných v článku:

1. Proč je Xabi Alonso považován za vhodného kandidáta na trenérskou pozici Liverpoolu?
2. Jaké byly výsledky týmu Bayer Leverkusen pod Alonsovým vedením?
3. Jak byl Alonsoův herní styl v Leverkusenu popsaný?
4. Jaké jsou podmínky týmu Liverpool v současnosti?
5. Jaký vliv by měl Alonso na tým Liverpoolu, pokud by se stal jeho trenérem?

Definice klíčových pojmů a žargonu použitých v článku:

1. Jürgen Klopp – bývalý trenér Liverpoolu, který vedl tým k úspěchům v Premier League a Lize mistrů.
2. Bundesliga – nejvyšší fotbalová liga v Německu.
3. Bayer Leverkusen – německý fotbalový klub z Leverkusenu, který působí v Bundeslize.
4. Bayern Mnichov – německý fotbalový klub z Mnichova, který je velmi úspěšný jak v německé lize, tak i v evropských soutěžích.
5. Thomas Tuchel – německý fotbalový trenér, který v současnosti vede tým Chelsea.
6. Real Sociedad – španělský fotbalový klub z San Sebastiánu, kde Xabi Alonso jako hráč působil.
7. Dominik Szoboszlai – maďarský fotbalista, který hraje jako záložník za tým RB Leipzig.
8. Curtis Jones – anglický fotbalista, který hraje jako záložník za tým Liverpoolu.

Navrhované související odkazy na hlavní doménu (ne podstránky) ve formátu název odkazu, pouze pokud jste si jisti, že URL je 100% platná. Neuvádějte odkazy na example.com:

1. Oficiální stránka Liverpool FC
2. Oficiální stránka Bundesligy
3. Oficiální stránka Bayeru Leverkusen
4. Oficiální stránka Bayernu Mnichov
5. Oficiální stránka Realu Sociedad

Vyhledávání vhodného trenéra pro Liverpool bude náročné, ale hledání někoho jiného než Španěla se stává čím dál těžší.