Zamilujte si emoce v fotbale

Mikel Arteta dnes vyjádřil, že rád vidí naše hráče i fanoušky slavit výhry společně. Trenér věří, že takové okamžiky by měly být oceněny všemi týmy po celém světě a že by měli povolit pozitivní emoce a vášeň, které se vynoří na hřišti i mimo něj po dosažení velkého výsledku.

Sice trvá na tom, že oslavy by měly vždy být prováděny s respektem, ale zároveň si myslí, že fotbalu jsou potřeba tyto projevy emocí, aby propojily ty na tribunách s těmi na hřišti. “Miluji to,” řekl na tiskové konferenci před zápasem. “Viděl jsem manažery [soupeře] na Emirates, jak jsou na kolenou na hřišti. Viděl jsem velké manažery, jak chodí na hřiště. Viděl jsem manažery přecházet po lajně. To všechno jsem viděl v Premier League.

“Osobně to miluji, protože to fotbalu přináší vášeň a emoce. Když je to děláno přirozeným a jedinečným způsobem, myslím si, že je to skvělé. Je to můj názor a mnoho lidí může mít jiný názor než já.

“Když děláte něco veřejně, budou existovat různé názory. Některé z nich jsou pozitivní, některé ne tak pozitivní. To je naše práce, přijmout to všechno a stále se chovat tak, jak si myslíte, že je správné, a zajistit, abychom to neztratili.

“Viděl jsem hodně zápasů, a ve hře tři, hra šest, hra osm byli manažeři a týmy, kteří hodně slavili, a fanoušci, kteří hodně slavili, protože je tak těžké vyhrát v této lize.”

Mikel cítil, že výhra 3:1 proti Liverpoolu byla výsledkem, který je třeba si užít, a prozradil, že stále pociťuje hrdost na snahu všech hráčů a personálu, kteří pomohli získat tři důležité body. Nyní doufá, že tuto sílu využije, když se v neděli vydáme do West Hamu United, abychom pokračovali ve 100% bilanci v lize v roce 2024.

Přemýšleje o výkonu minulý týden řekl: “Byl to pro nás velký zápas. Už od [prvního] hvizdu bylo znát, jak moc to pro nás znamená. Už tehdy jste cítili, že atmosféra v stadionu je úplně jiná. Byl to skvělý den.

“Byla to nesmírně pozitivní reakce od našich lidí, od médií, personálu, dalších manažerů. Dostal jsem spoustu textových zpráv. Když jdu po ulici, cítím hrdost a mnoho komplimentů za to, co jsme dokázali.”

Často kladené otázky (FAQ):

1. Proč trenér Mikel Arteta podporuje společné oslavy hráčů a fanoušků?
Mikel Arteta věří, že okamžiky oslav by měly být oceněny všemi týmy po celém světě, protože přinášejí pozitivní emoce a vášeň jak na hřišti, tak i mimo něj. Je to způsob, jak propojit fanoušky na tribunách s hráči na hřišti.

2. Jaký je názor trenéra na projevy emocí na hřišti?
Mikel si myslí, že projevy emocí na hřišti jsou důležité pro fotbal, protože přinášejí vášeň a emoce. Když jsou projevy přirozené a jedinečné, je to pro něj skvělé. Přiznává však, že může existovat různé názory na tento téma.

3. Jaký byl trenérův názor na výhru 3:1 proti Liverpoolu?
Mikel Arteta byl hrdý na snahu všech hráčů a personálu, kteří se podíleli na výhře. Výhra proti Liverpoolu byla důležitá a trenér doufá, že tuto pozitivní sílu využijí i v nadcházejícím zápase proti West Hamu United.

Odborné termíny:

– Oslavy: Projevy radosti a vítězství po dosažení dobrého výsledku.
– Emoce: Subjektivní projevy psychického stavu, které mohou zahrnovat radost, vášeň a další.
– Tribuny: Část stadionu určená pro diváky a fanoušky.
– Premier League: Nejvyšší fotbalová soutěž ve Spojeném království.

Související odkazy:
premierleague.com (Oficiální stránky Premier League)
arsenal.com (Oficiální stránky Arsenal FC)