Itálie poskočila na druhé místo v žebříčku, Brazílie zůstává na vrcholu

Po skončení Mistrovství světa ve plážovém fotbale FIFA v roce 2024 v UAE došlo k výrazným změnám ve žebříčku národních týmů BSWW.

Po získání svého šestého titulu na Mistrovství světa ve plážovém fotbale v Dubaji si Brazílie udržela své první místo ve žebříčku. Jejich soupeř ve finále, Itálie, si však připsala výrazný posun a poskočila o pět příček nahoru, čímž se dostala na druhou příčku ve žebříčku.

Írán, který skončil na třetím místě na Mistrovství světa, se posunul o pět míst nahoru a poprvé se dostal do první pětky žebříčku. Hostitelé země tohoto mistrovství, Spojené arabské emiráty, se posunuli o jedno místo nahoru a umístili se na sedmé příčce po dosažení čtvrtfinále turnaje.

Největším posunem v žebříčku se může pyšnit Bělorusko, které získalo hned 12 příček nahoru a umístilo se na osmém místě. Tento úspěch jim zajistila účast ve finálové čtyřce na Mistrovství světa.

Kompletní žebříček národních týmů si můžete prohlédnout zde.

Časté otázky (FAQ):
1. Kdo získal šestý titul na Mistrovství světa ve plážovém fotbale FIFA v roce 2024?
– Brazílie
2. Kde se konalo Mistrovství světa ve plážovém fotbale FIFA v roce 2024?
– V Dubaji, Spojené arabské emiráty (UAE)
3. Který tým se umístil na druhém místě ve žebříčku po Mistrovství světa?
– Itálie
4. Jaký pokrok dosáhl tým Írán na Mistrovství světa ve fotbale na pláži?
– Skončil na třetím místě a poprvé se dostal do první pětky žebříčku.
5. Kde se umístili Spojené arabské emiráty v žebříčku po Mistrovství světa?
– Na sedmé příčce, po dosažení čtvrtfinále turnaje.

Definice:

1. Mistrovství světa ve plážovém fotbale FIFA – každoroční soutěž pořádaná FIFA pro národní týmy ve fotbale na pláži.
2. Žebříček národních týmů BSWW – seznam týmů seřazených podle jejich výkonu a úspěchů ve fotbale na pláži podle organizace Beach Soccer Worldwide (BSWW).
3. Národní tým – reprezentace jedné konkrétní země ve sportu.