Jurgen Klopp plánuje změny proti Burnley

Liverpool utrpěl tvrdou ránu ve hře o titul Premier League po porážce od konkurentů Arsenalu v neděli odpoledne. Vlastní gól Gabriela nestačil, když Bukayo Saka, Gabriel Martinelli a Leandro Trossard skórovali pro Londýňany a poslali Redsy k drtivé prohře 3:1. Liverpool se nyní musí pokusit vyrazit na další neporaženou sérii, když přivítá Burnley v sobotu odpoledne. Zde se podíváme na změny, které by Jurgen Klopp mohl přijmout při dalším zápase svého týmu.

Obranná debata
S Redsy působícími unaveně na Emirates Stadium je pravděpodobné, že dojde ke změnám, ačkoliv v týdnu nebudou mít žádný zápas. Určitě se odehraje jedna změna, protože Ibrahima Konate dostal při víkendovém utkání červenou kartu a bude nyní vykonávat jednozápasový trest. Nejspíš přijde o místo v sestavě a jeho místo na stoperu u Volkera van Dijka by měl zaujmout Jarell Quansah. Joe Gomez bude pravděpodobně potřebný jinde v obraně, protože Joel Matip je mimo sezonu. Gomez by mohl být volbou na levém nebo pravém záložníku, a je nutné se rozhodnout, zda jsou Andy Robertson a Trent Alexander-Arnold dostatečně fit na to, aby začali. Kostas Tsimikas, další možnost na levé straně obrany, je stále zraněný, a Conor Bradley na druhé straně by mohl chybět z rodinných důvodů. Navzdory svým vzácným chybám proti Arsenalu se očekává, že Alisson Becker zůstane v brance. Caoimhin Kelleher je první náhradník před Adrianem.

Thiago čeká
Návrat Thiaga Alcântary na Emirates po osmi měsících byl načasovaný, jelikož Dominik Szoboszlai utrpěl další problémy s hamstringem, kvůli kterým vynechal utkání proti Arsenalu. Liverpool čeká na zjištění rozsahu zranění. Nicméně je nepravděpodobné, že by se Thiago pro utkání proti Burnley stal připraveným na start. Wataru Endo by však měl být k dispozici, protože se vrátil z Asijského poháru z Kataru, kde byl Japonsko vyřazeno Íránem v čtvrtfinále. Endo Kloppovi nabízí možnost vrátit se na pozici defenzivního záložníka a posunout Alexa Mac Allistera více dopředu. Curtis Jones byl pravidelným středovým záložníkem, když byl k dispozici, a pravděpodobně bude pokračovat v tomto případě na levé nebo pravé straně Enda. Pokud by Mac Allister zůstal jako defenzivní záložník, Klopp má další možnosti sebek, kde Ryan Gravenberch – mezi mnoha zklamanci zápasu proti Arsenalu – naposledy začal na obou stranách středu a Harvey Elliott na pravé straně. Mladíci James McConnell a Bobby Clark se také nedávno objevili v prvním týmu, ale Stefan Bajcetic je nadále zraněný.

Návrat Salyho?
Arsenal byl zřejmě prvním zápasem, ve kterém byla pociťována absences Mea Mo Salaha. A po jeho nepřítomnosti v posledních sedmi utkáních se Egyptan vrátil na tréninkové hřiště a může mít šanci se vrátit tento víkend. Pokud ne, hlavní otázkou bude, kdo se postaví na pravou stranu, když Diogo Jota, Luis Diaz, Cody Gakpo a Harvey Elliott v posledních týdnech hráli na této pozici a Ben Doak je zraněný. Diaz se stal důležitým členem útočné trojice a může hrát i na levé straně, kde bude soupeřit s Jotou, Gakpem a Darwinem Nunezem o místo v základní sestavě. Toto trio může hrát také na středu útoku a doufá se, že Nunez se plně zotavil z poranění nohy utrpěného proti Chelsea minulý týden, kvůli kterému na Arsenalu nezačal.

Časté dotazy (FAQ):

1. Kdo dával góly v utkání Arsenal vs Liverpool?
– V utkání Arsenal vs Liverpool skórovali Bukayo Saka, Gabriel Martinelli a Leandro Trossard pro Arsenal.

2. Kdo byl vyloučen z týmu Liverpool a bude vynechávat další zápas?
– Ibrahima Konate byl vyloučen a bude vynechávat další zápas.

3. Kdo by mohl nahradit Konateho ve středu obrany?
– Jarell Quansah by mohl nahradit Konateho ve středu obrany.

4. Jaké jsou možnosti Jurgena Kloppa na pozici záložníka?
– Jurgen Klopp má možnost využít Joea Gomeze na levém nebo pravém záložníku.

5. Kdo se může vrátit do týmu po zranění?
– Thiago Alcântara se může vrátit do týmu po osmi měsících, zatímco Wataru Endo se také vrátil po Asijském poháru z Kataru.

6. Kdo by mohl být nahrazen na pravé straně?
– V případě nepřítomnosti Mea Mo Salaha na pravé straně útoku se na této pozici může objevit Diogo Jota, Luis Diaz, Cody Gakpo nebo Harvey Elliott.

7. Kdo může hrát na levé straně útoku?
– Luis Diaz, Diogo Jota, Cody Gakpo a Darwin Nunez mohou hrát na levé straně útoku.

8. Kdo je zraněný?
– Kostas Tsimikas, Conor Bradley, Joel Matip, Stefan Bajcetic a Ben Doak jsou zranění.

Definice klíčových pojmů a odborného žargonu:

– Redsy: Přezdívka pro fotbalový tým Liverpool.
– Premier League: Anglická fotbalová liga pro nejvyšší soutěž.
– Emirates Stadium: Fotbalový stadion, domovské hřiště týmu Arsenal.
– Vykopnout na neporaženou sérii: Pokusit se vyhrát několik zápasů za sebou bez porážky.
– Stopér: Hráč v obranné formaci, který se specializuje na zabraňování protihráčům vstřelit gól.
– Defenzivní záložník: Hráč, který se specializuje na pokrytí obrany a přerušení protiútoků soupeře.
– Středový záložník: Hráč, který se nachází mezi obrannou a útočnou formací a pomáhá v obou směrech.
– Vrátit se zraněný: Návrat do hry po dobu zranění.
– Hamstring: Oblast svalů na zadní straně stehen.
– Základní sestava: Sestava hráčů, kteří začínají zápas na hřišti.

Sugerované související odkazy:
Webová stránka Liverpool FC
Oficiální stránka Premier League