Lionel Messi Plánuje Účast na Zápasu s Vissel Kobe po Kontroverzi v Hongkongu

Superstar fotbalu Lionel Messi se chystá hrát ve středečním přátelském utkání v Tokiu, když Inter Miami čelí japonskému klubu Vissel Kobe. Tento krok je reakcí na rozhořčení tisíců fanoušků, kteří požadovali vrácení peněz, když Messi strávil celý minulý zápas na lavičce náhradníků.

V tiskové konferenci v Tokiu v úterý, kterou podpořili místní japonské sponzory včetně klubu Vissel Kobe, na kterého Messi vzpomíná jako na svého bývalého spoluhráče z Barcelony, Andrése Iniestu, se Messi objevil s růžovou přehozovou bundou a projevil určitou pokoru. Mluvil o svých zraněních a svém zlepšení ve stavu zdraví.

“Musím říct, že se cítím mnohem lépe než před pár dny,” řekl Messi ve španělštině. “V závislosti na tom, jak budu pokračovat v tréninku, stále nevím, zda budu moci hrát nebo ne. Ale cítím se mnohem lépe a opravdu se těším, že to zkusím.”

Messi se také pokusil vysvětlit svou situaci fanouškům v Hongkongu, kde mu bylo doporučeno, aby zápas vynechal kvůli zranění. Někteří navrhovali, že by se mohl alespoň na chvíli zúčastnit, což by uspokojilo fanoušky, protože přátelské utkání nemá velký sportovní význam.

“Musím říct, že jsem měl smůlu, že jsem nemohl hrát v zápase v Hongkongu,” řekl Messi. “Bohužel mi nepříjemnosti neustále přetrvávaly a bylo pro mě velmi obtížné hrát.”

Kontroverze v Hongkongu nejspíše ovlivní obraz Inter Miami, které se snaží vybudovat svou značku pomocí zkušených hráčů jako Messi a Suarez. V průběhu pěti zápasů na jejich globálním turné, které zahrnulo Salvador, Dallas, Saúdskou Arábii a právě Hongkong, vyhráli pouze jednou a obdrželi celkem 12 gólů.

Asijské turné Inter Miami uzavře středeční zápas na Olympijském stadionu v Tokiu, který byl postaven za 1,4 miliardy dolarů pro odložené Letní olympijské hry v roce 2021 kvůli pandemii COVID-19.

Závěrem je však důležité si uvědomit, že vstupenka je na zápas, nikoliv na konkrétního hráče, a není tedy porušením smlouvy, že Messi nehrál. Messi však vyjádřil naději, že se vrátí do Hongkongu a bude moci hrát.

“Doufám, že se můžeme vrátit a odehrát další zápas a já mohu být přítomen,” řekl Messi. “A to vždy, když to jenom trochu půjde. Ale je to opravdu škoda, že jsem se nemohl zúčastnit.”

Často kladené otázky:

1. Proč Lionel Messi změnil klub?
Lionel Messi přešel z FC Barcelona do Inter Miami, aby rozšířil svou kariéru a podpořil nový klub ve snaze vybudovat svou značku.

2. Proč Messi chyběl v posledním zápase v Hongkongu?
Messi nestartoval v zápase v Hongkongu kvůli zranění, které mu bránilo hrát.

3. Jak se Messi cítí teď?
Messi se cítí lépe než před pár dny a doufá, že se brzy vrátí na hřiště.

4. Jak se Messi vyjádřil ke kontroverzi v Hongkongu?
Messi vyjádřil, že byl smolařem, že nemohl hrát v zápase v Hongkongu kvůli zranění, které ho trápilo.

5. Jak se vysvětluje série porážek Inter Miami na jejich globálním turné?
Inter Miami zápasů na turné prohrálo většinu a obdrželo mnoho gólů. Jejich kontroverze v Hongkongu ovlivní vytvoření značky klubu.

Definice klíčových pojmů:

– Vissel Kobe: Japonský fotbalový klub, který byl jedním z protivníků Inter Miami v přátelském utkání. Odkaz na web Vissel Kobe

– Tisková konference: Oficiální setkání, na kterém se zástupci médií setkávají s osobnostmi, aby získali informace a položili otázky.

Sugerované odkazy:

1. Inter Miami: Oficiální stránka klubu Inter Miami
2. FC Barcelona: Oficiální stránka FC Barcelona, bývalého klubu Lionela Messiho
3. FIFA: Mezinárodní fotbalová federace, která spravuje mezinárodní fotbalové soutěže.

Tento článek se týkal Messiho účasti v přátelském zápase a jeho vztahů s fanoušky. Messi vyjádřil naději, že se brzy vrátí do Hongkongu a bude moci hrát.