Krajní záložník Sevilly, Lucas Ocampos, požádal La Ligu, aby přijala opatření poté, co fanoušek Rayo Vallecano zdánlivě šťouchl do jeho zadku, když se připravoval na aut. K incidentu došlo ve 33. minutě zápasu La Ligy v pondělí večer a záznam okamžitě obletěl sociální média. Ocampos se obrátil k mladému fanouškovi, aby mu protestoval, a poté zavolal rozhodčího. Hra byla na chvíli zastavena, a když hráči Rayo žádali o klid, někteří domácí fanoušci se smáli.

Tento nepříjemný incident byl jediným stínem na jinak pozitivním večeru pro Sevillu, která zvítězila 2:1 v Vallecasu a přerušila sérii šesti zápasů bez výhry, posunula se dál od sestupové zóny. Rayo je po páté ligové porážce v řadě teď jen o dva body nad pondělním soupeřem.

“Můžete vidět, co se stalo na [videu],” řekl Ocampos pro televizi Dazn. “Doufám, že La Liga to vezme stejně vážně jako rasismus a tyto věci. Nemyslím si, že by všichni fanoušci Rayo byli takoví, protože nám vždycky projevovali respekt, ale vždycky se najde jedna hlupáčka.”

“Doufám, že se to nestane i jinde, protože kdyby se něco takového stalo na zápase ženského fotbalu, víme, co by se mohlo stát,” dodal devětadvacetiletý argentinský hráč. “Zůstal jsem v klidu, protože mám dvě dcery, doufám, že se jim to nedostane v budoucnosti.”

“Doufám, že budou přijata opatření a doufám, že takový hlupák jako je tento neposkvrní skupinu fanoušků, kteří se jinak chovali velmi dobře,” uzavřel.

Ve 19. minutě Sevillu poslala do vedení šťastná náhoda a klinické zakončení. Nekontrolovaná přihrávka Issaca Romera odrazil od obránce Rayo přímo na Youssufa En-Nesyriho, který z hranice vápna nedělal chybu. Domácí se vyrovnali o deset minut později, když Isi Palazón proměnil centr od Alfonso Espina zleva. Romer a En-Nesyri se poté spojili na další branku minutu před koncem poločasu, marocký útočník zakončil a získal pro svůj tým všechny tři body.

Frequently Asked Questions (Často kladené otázky):

1. Co se stalo během zápasu La Ligy mezi Sevillou a Rayo Vallecano?
Během zápasu došlo k incidentu, kdy fanoušek Rayo Vallecano zdánlivě šťouchl do zadku krajního záložníka Lucas Ocampose, když se připravoval na aut.

2. Jak Sevillu ovlivnil tento incident?
Tento incident byl jediným negativním momentem večera pro Sevillu, která přesto zvítězila 2:1 a posunula se dál od sestupové zóny.

3. Jaký krok požádal Ocampos federaci La Ligy udělat?
Lucas Ocampos požádal La Ligu, aby přijala opatření ohledně tohoto incidentu.