Chelsea musí být trpěliví s manažerem Mauriciem Pochettinem, i přes jejich boje v této sezóně, říká bývalý útočník Chris Sutton.

Chelsea se momentálně nachází na 11. místě v Premier League se 10 porážkami ve 23 zápasech, přestože v létě utratili opět velkou částku za hráče. “Je snadné říci, že je potřeba změnit manažera,” řekl Sutton pro BBC Radio 5 Live. “Pokud se podíváte na to, co Pochettino dokázal v Tottenhamu, nakonec tam uspěl. Určitě je potřeba být trpěliví s manažerem.”

Todd Boehly a soukromá kapitálová společnost Clearlake Capital převzala Chelsea v květnu 2022 a v září 2022, po třech porážkách na začátku sezóny 2022-23, vyhodila Thomase Tuchela na jejich stý den správy. Byl nahrazen Grahamem Potterem, který byl propuštěn následujícího dubna, když byl tým na 11. místě v lize – stejné pozici, ve které se momentálně Blues nachází pod vedením argentinského Pochettina.

Chelsea minulé léto utratila více než 380 milionů liber – nejvíce ze všech klubů v Evropě – a více než 1 miliardu liber za čtyři přestupová okna od převzetí klubu v roce 2022, hlavně na mladé hráče podepsané na dlouhé smlouvy.

“Nemají jinou možnost než vydržet, důvěřovat Pochettinovi a doufat, že je postupně zlepší,” řekl Sutton pro Monday Night Club na 5 Live. “Když utratíte takové peníze, očekávali byste, že tým bude plynulejší a lepší než je v současné době. Mají určitou identitu – chtějí tlak na vysokým úrovni a odvahu hrát zezadu – ale jsou týmem s nízkou sebedůvěrou. Když to porovnáte s minulou sezónou, tak jsou o trochu více pokročili, ale minulá sezóna byla tak špatná, že by bylo nemožné to neudělat.”

Bývalý brankář Newcastlu Shay Given také řekl, že Pochettino, který skončil druhý a dostal se do finále Ligy mistrů se svým mladým týmem během svého působení v Tottenhamu, by neměl být vyhazován. “Nemůžete neustále vyhazovat manažera,” řekl. “Tuchel byl považován za jednoho z nejlepších manažerů ve světovém fotbale. Musí za tím být něco jiného, protože tam byli někteří dobří manažeři.”

Ale bývalý křídlový hráč Blues Pat Nevin řekl, že Chelsea hraje jako tým “postavený algoritmem”. “Nehrají spolu, je to velmi staccato způsob, jakým se snaží hrát,” řekl Skot pro Sport Today na BBC World Service. “Není zde velké porozumění a vypadá to, jako byste měli nadějné hráče na různých pozicích, ale zamysleli jste se nad tím, jak by mohli spolu fungovat? Protože to opravdu nevypadá tak.”

Pochettino řekl, že “mladí” hráči potřebují podporu. Chelsea uzavřela 28 smluv od převzetí Boehly a Clearlake v Chelsea a v této sezóně mají nejmladší kádr v Premier League. Ale naposledy tým Blues utrpěl 10 porážek po 23 zápasech ligové sezóny v roce 1993-94.

Pochettino se omluvil fanouškům po porážce proti Wolves, zatímco kapitán Ben Chilwell řekl, že to “závisí na nás” jako hráčích. “Jde o správu hry,” řekl anglický bek pro Match of the Day. “Je to možná trochu naivita, abych byl upřímný. Musíme se ujistit, že pokud obdržíme gól, se sebereme a hra v dalších pěti, deseti nebo patnácti minutách nepůjde týmu druhým směrem, což se nám příliš často stává.”

Pochettino řekl, že jeho hráči “potřebují podporu” od diváků na Stamford Bridge. “Fanoušci budou mít právo kritizovat a být naštvaní, pokud výkon nebude dobrý,” řekl. “Ale je důležité si uvědomit, že hráči jsou mladí. Potřebují podporu.”

Příspěvek od manželky Thiaga Silvy “nepomáhá situaci”, řekl Sutton. “Je to naprosto směšné,” řekl. “Je to něco, co klub a Pochettino nepotřebuje. Měli špatnou sezónu. Tým měl špatnou sezónu. Tohle situaci nepomůže.”

Otázky a odpovědi (FAQ):

1. Kdo je trenérem Chelsea?
Trenérem Chelsea je v současné době Graham Potter. Před ním byl trenérem Thomas Tuchel, který byl vyhozen v září 2022.

2. Kdo je majitelem Chelsea?
Chelsea byla převzata soukromou kapitálovou společností Clearlake Capital a Toddem Boehlym v květnu 2022.

3. Jak se Chelsea umístila v Premier League?
Chelsea se momentálně nachází na 11. místě v Premier League.

4. Kolik peněz Chelsea utratila na hráče?
Chelsea utratila více než 380 milionů liber minulé léto a více než 1 miliardu liber od převzetí klubu v roce 2022.

5. Jaký je průběh sezóny pro Chelsea?
Chelsea má momentálně 10 porážek ve 23 zápasech v této sezóně.

6. Kdo je nejmladším týmem v Premier League?
Chelsea má v této sezóně nejmladší kádr v Premier League.

7. Co řekl trenér Pochettino o fanoušcích?
Trenér Pochettino řekl, že jeho hráči potřebují podporu od diváků na stadionu Stamford Bridge.

8. Jak se projevuje nedostatek sebedůvěry v týmu Chelsea?
Tým Chelsea je týmem s nízkou sebedůvěrou a nehraje plynule, což je viditelné ve hře.

9. Jaký byl názor bývalého hráče Chelsea Pat Nevina na styl hry týmu?
Pat Nevin řekl, že Chelsea hraje jako tým “postavený algoritmem” a že hráči nejsou schopni dobře spolupracovat.

10. Jakým způsobem byl ukončen vztah mezi Thomasem Tuchelem a Chelsea?
Thomas Tuchel byl vyhozen po třech porážkách na začátku sezóny 2022-23.

Definice klíčových termínů:
– Premier League: Nejvyšší anglická fotbalová soutěž.
– Graham Potter: Trenér, který nahradil Thomase Tuchela jako trenéra Chelsea.
– Thomas Tuchel: Předchozí trenér Chelsea, který byl vyhozen v září 2022.
– Clearlake Capital: Soukromá kapitálová společnost, která převzala Chelsea v květnu 2022.

Suggested related links:
Premier League
Chelsea FC