Nabytím nejlepších hráčů by mohlo MLS povznést svůj profil

FIFA prezident Gianni Infantino ve svém projevu v pondělí zdůraznil, že Major League Soccer potřebuje podepsat více špičkových hráčů, aby povýšila sportovní profil ve Spojených státech. Infantino na konferenci v Los Angeles uvedl, že nedávno řekl funkcionářům MLS, že přivedení nejlepších hráčů světa by posunulo fotbal na další úroveň.

Infantino ve svém vystoupení zmiňoval klub Inter Miami FC a jejich zisk hvězdných hráčů Lionel Messiho, Luise Suareze a Sergia Busquetsa, který prokázal poptávku po vrcholném talentu mezi americkými fanoušky. Prezident FIFA se odkazoval na návštěvnost rekordního počtu 65 612 diváků, kteří se sešli na zápase mezi klubem New England Revolution a Inter Miami FC na stadionu Gillette, kde hraje také fotbalový tým New England Patriots v NFL.

Omezení platových a hráčských rozpočtů MLS znamená, že týmy nemohou utrácet volně. Nicméně liga čelí stále většímu tlaku, včetně požadavků televizního partnera Apple TV, aby uvolnila pravidla a umožnila klubům zaměřit se na špičkový talent. Tím by se podle Infantina nakonec vyplatila investice do fotbalu v Severní Americe, protože by povzbudila mladé hráče v klubové akademii věřit, že si mohou postavit svou kariéru ve fotbale.

Chceme jim ukázat ty nejlepší hráče, ale také ty nejlepší zápasy a spektákly,” řekl Infantino. “K tomu musíme investovat do hráčů, protože chceme ukázat dětem, které hrají fotbal ve škole nebo jsou ještě velmi mladé, že existuje cesta v fotbale ke slávě, aby se jednoho dne stali jednou z těchto celosvětových hvězd. Možná to zatím nevidí. Vídají to v basketbale, americkém fotbale, baseballu a ledním hokeji. Ale ve fotbale je to stále trochu daleko. Musíte jít do Evropy. A existuje opravdu velký americký fotbalový hráč?”

Často kladené otázky (FAQ)

1. Proč potřebuje Major League Soccer podepsat více špičkových hráčů?
– FIFA prezident Gianni Infantino zdůraznil, že přivedení nejlepších hráčů světa by povýšilo sportovní profil fotbalu ve Spojených státech.

2. Jaký klub byl zmíněn v projevu Infantina?
– Prezident FIFA zmiňoval klub Inter Miami FC a jejich zisk hvězdných hráčů Lionel Messiho, Luise Suareze a Sergia Busquetsa.

3. Jaká byla návštěvnost zápasu mezi klubem New England Revolution a Inter Miami FC?
– Na zápase se sešlo rekordních 65 612 diváků.

4. Jaká omezení platových a hráčských rozpočtů má MLS?
– Omezení platových a hráčských rozpočtů znamená, že týmy nemohou utrácet volně.

5. Jaký tlak čelí MLS?
– Liga čelí tlaku, včetně požadavků televizního partnera Apple TV, aby uvolnila pravidla a umožnila klubům zaměřit se na špičkový talent.

6. Jakou investici v Severní Americe vidí Infantino?
– Podle Infantina by investice do fotbalu v Severní Americe povzbudila mladé hráče v klubové akademii věřit, že si mohou postavit svou kariéru ve fotbale.

7. Jaký je cíl FIFA?
– FIFA chce ukázat dětem, že existuje cesta v fotbale ke slávě a aby se jednoho dne stali jednou z celosvětových hvězd.

Další informace:
FIFA