Po dvou letech se Amy Weber rozhodla, že je čas se vrátit ke své vášni – fotbalu. Na dnešní tiskové konferenci byla oznámena jako nová trenérka dívčího fotbalového týmu na střední škole Mount Vernon High School. Pro Weberovou je to okamžik plný emocí a nostalgických pocitů, jelikož již dříve trénovala tým na této škole po dobu dvou let a dosáhla se svými hráčkami historického vítězství v místní sekci.

Weber, která měla úspěšné období na střední škole Mater Dei v letech 2017-2021, nazvala svůj přesun na Mount Vernon za “dobrý a osvěžující start”. Po dvou letech bez fotbalu si uvědomila, jak moc jí trénování chybělo a je připravena se zase do toho vrhnout.

Weber není neznámá vedení silného programu. Během pěti sezón na Mater Dei dosáhla skvělého výsledku 63-30-8, včetně tří po sobě jdoucích státních šampionátů v letech 2017-2019. Její tým se tak zařadil mezi nejlepší v historii dívčího fotbalu pod patronátem IHSAA. Jediným dalším týmem, který dokázal vyhrát tři tituly v řadě, je Carmel (2000-2004).

Po ukončení sezóny 2021 Weber rezignovala na Mater Dei. Sdělila tehdy, že prostředí kolem týmu přestávalo být pro ni příjemné. Naštěstí na svou další angažovanost v Mount Vernon nemá žádné obavy, jelikož se již při pohovoru se zástupci školy i hráčkami ujistila, že zde se cítí vítána.

“Je to malé město a společenství,” řekla Weberová. “Sport je tu velmi důležitý. Tlak na mě, abych hned vyhrála státní mistrovství, zde neexistuje. Je to pro mě vítaná změna a jsem nadšená.”

Mount Vernon mělo v minulém roce bilanci 6-8 a v semifinále sekce prohrálo s Gibson Southern. V příštích dvou letech se nabízí příležitost pro jakýkoli tým v sekci třídy 2A, jelikož Memorial se přesunulo o třídu výše z důvodu úspěchového faktoru. Weberová však ví, že v týmu jsou mladé hráčky a věří, že bude s nimi moci stavět pro budoucnost.

“Jsou mladé,” řekla Weberová. “Bude to jeden z těch roků, kdy nejspíš nebudu mít tým rezervy. Záleží na tom, kolik dětí se přihlásí. Vím, že mají dobrou Cub program. Jsou nadšení a ptali se mě, zda budou moci trénovat i mimo sezónu.”

Sledujte sportovního reportéra deníku Courier & Press, Kylea Sokelanda na X (dříve Twitter) @kylesokeland.

FAQ:

1. Kdo se stává novou trenérkou dívčího fotbalového týmu na střední škole Mount Vernon?
Amy Weber se stává novou trenérkou dívčího fotbalového týmu na střední škole Mount Vernon High School.

2. Jaké má Amy Weber předchozí trenérské zkušenosti?
Amy Weber měla úspěšné období na střední škole Mater Dei v letech 2017-2021, kde se její tým stal státním šampionem třikrát v řadě.

3. Proč se Amy Weber rozhodla přejít na Mount Vernon?
Po dvou letech bez fotbalu si Amy Weber uvědomila, že jí trénování moc chybí a přesunula se na Mount Vernon za “dobrý a osvěžující start”.

4. Jakou bilanci měl tým Mount Vernon v minulém roce?
Tým Mount Vernon měl v minulém roce bilanci 6-8.

5. Jaká je perspektiva týmu Mount Vernon v příštích dvou letech?
V příštích dvou letech má tým Mount Vernon příležitost v sekci třídy 2A, jelikož Memorial se přesunulo o třídu výše. Amy Weber věří, že s mladými hráčkami bude moci budovat tým pro budoucnost.

6. Kde lze sledovat sportovního reportéra Kylea Sokelanda?
Sportovního reportéra Kylea Sokelanda lze sledovat na X (dříve Twitter) @kylesokeland.

Definice:
-dívčí fotbalový tým: tým, který hraje fotbal a je složen výhradně z dívek nebo žen
-Mount Vernon High School: střední škola, na které bude Amy Weber trénovat tým
-bilance: záznam nebo výsledek, který ukazuje počet vítězství, porážek a remíz
-sekce: část soutěže, do které se týmy zařazují podle různých faktorů, například velikosti školy nebo úspěchů týmu
-řada: následování něčeho za sebou bez přerušení
-místní sekce: soutěž mezi týmy z jednoho konkrétního regionu nebo oblasti