Garrett Johnson úspěšně skóruje z přímého kopu při vítězství Pioneers 2:1

Garrett Johnson se vrátil na hřiště Pioneers a hned ukázal, že je stále nebezpečný, když se postaví ke střele z přímého kopu. Již v úvodu druhého poločasu v utkání proti Sherandu udeřil svým šestým nebo sedmým gólem z přímého kopu za letošní rok a rozbil tak bezbrankovou remízu.

Johnsonova střela z 22 yardů uvnitř půlku pole se usadila uvnitř levé tyče, a to less než tři minuty po začátku druhého poločasu. Millbrook hráči rychle přiběhli k Johnsonovi, aby oslavili gól, který jim pomohl k výhře 2:1 nad Sherandem.

Další gól Pioneers přišel, když Johnson skvěle nacentroval středem po úspěšném driblingu k pravému rohu hřiště. Will Demus, mladý střední záložník, tečoval centrem do branky po odrazu od hráče Warriors a zvýšil tak vedení na 2:0.

Sherando sice ještě snížil na konečných 2:1 díky gólu Johna Weisbroda, ale Millbrook si přesto odnesl zápas plný bojovného nasazení. Při hře na bránu měli Pioneers mírnou převahu s 12 střelami oproti 11 ze strany Warriors. Connor Sanders, brankář Sheranda, si připsal osm úspěšných zákroků. Brandt Upson z Millbrooku zneškodnil dvě střely.

Po gólu Johnsona se hráči Pioneers radostně shromáždili kolem něj. Oslavy gólů v dresu Pioneers jsou pro Johnsona povědomí – v roce 2022 vedl Winchester/Frederick County v počtu vstřelených gólů s 13 zásahy. Ale pro něj budou tyto oslavy mít ještě větší význam, protože v roce 2023 nehrál. Johnson nehrál kvůli problémům se školou a obecně se mu nedařilo. Ale nyní dostal možnost se vrátit na hřiště, což pro něj znamená všechno.

Johnson měl již v letošním roce úspěch také ve fotbale, když hrál poprvé na střední škole a dosáhl úspěchu jako kopačkař, získal 33 tacklů v obraně a hrál i jako běžec. Ale to, co opravdu zaujímá trenérku Rhondu Cottinoovou na Johnsonovi, je jeho osobnost. “Ztráta jednoho roku úplně změnila jeho myšlení,” říká Cottinoová. “Byl dobrým sportovcem předtím. Nyní je lepším člověkem. Jeho postoj se plně změnil ve třídě. Na hřišti se jeho pracovní morálka zdvojnásobila.”

Johnson je zjevně ochoten udělat vše, co je v jeho silách, aby pomohl Pioneers vyniknout. Hrál jako útočník, ale nyní je středním záložníkem. Cottinoová ho v průběhu zápasu využila na různých pozicích. “Právě během přípravy jsem poslal zprávu jednomu z našich bývalých asistentů, že je důležité mít hráče jako je on na hřišti,” říká Cottinoová.

Millbrook hrál v polovině domácího hřiště ve druhém poločase s větrem v zádech, a proto měl větší výhodu. Sherando měl v prvním poločase více střel, ale několik z nich bylo nepřesných a od dálky. Sanders z Sheranda měl čtyři úspěšné zákroky a Upson z Millbrooku měl jeden. Cottinoová byla spokojená s hrou svého týmu v prvním poločase, pokud jde o držení míče, defenzivu a komunikaci.

Millbrook se držel vedení díky Johnsonovu gólu a trenérka Demus se mi líbí to, co viděla od svého týmu. Navzdory tomu, že neměli možnost odehrát druhý tréninkový zápas, se celý tým snaží změnit svůj výkon oproti loňské sezóně a pracuje dobře pohromadě.

Sherando se mu podařilo proniknout do branky v 78. minutě po dlouhé přihrávce Noahem Smithem. I přes tento gól však Millbrook udržel vedení a získal výhru 2:1.

Často kladené otázky

1. Kdo je Garrett Johnson?
Garrett Johnson je fotbalový hráč týmu Pioneers. Je známý svým nebezpečným střelám z přímého kopu a jeho útočným výkonem.

2. Jaký byl výsledek utkání mezi Pioneers a Sherandem?
Millbrook Pioneers vyhráli utkání s Sherandem v poměru 2:1.

3. Jaké byly hlavní momenty utkání?
Garrett Johnson vstřelil svůj šestý nebo sedmý gól z přímého kopu a následně asistoval u druhého gólu týmu, který byl skórován Will Demusem. John Weisbrod vstřelil jediný gól pro Sherando.

4. Jakou roli sehrál Garrett Johnson v tomto utkání?
Garrett Johnson byl klíčovým hráčem v tomto utkání, když vstřelil úvodní gól z přímého kopu a následně asistoval u druhého gólu týmu.

5. Jaký je Johnsonův postoj poté, co se vrátil na hřiště?
Po roční pauze se Garrett Johnson vrátil na hřiště a je hladový po úspěchu. Změnil své myšlení a zaměřuje se na to, stát se nejen dobrým sportovcem, ale i lepším člověkem.

Definice klíčových pojmů

1. Pioneers – Pioneers je fotbalový tým, ve kterém hraje Garrett Johnson.

2. Sherando – Sherando je protivníkem týmu Pioneers ve zmíněném utkání.

3. Gól z přímého kopu – Gól z přímého kopu se uděluje, když hráč vystřelí přímo na bránu ze zvláštního přímého kopu, který je udělen po faulu na hráče.

4. Střední záložník – Střední záložník je hráč, který hraje v středu hřiště a má defenzivní i útočné povinnosti.

5. Trenérka – Trenérka je ženským ekvivalentem k trénérovi a vede tým.