Gregg Berhalter’s Dream of a World Cup Final Close to Home

Pro trenéra Gregga Berhaltera znamená, že finále mistrovství světa v roce 2026 se uskuteční v New Jersey další vrstvu motivace, protože vyrůstal nedaleko stadionu MetLife, který bude hostit finálový zápas rozšířeného turnaje se 48 národy a 104 zápasy.

Když byl Berhalter v rozhovoru zeptán, jaké má pocity ohledně finále světového poháru hraného tak blízko jeho rodným místem, odpověděl: “Pokud už nebyla motivace dosáhnout finále, je teď trochu větší motivace hrát možná 15 minut od místa, kde jsem vyrůstal. Bylo by to opravdu splněním mého snu.”

Americký tým se připraví na světový pohár ve svém národním tréninkovém centru v předměstí Atlanty a svůj úvodní zápas odehraje 12. června v SoFi Stadium v Inglewoodu v Kalifornii. Američané hrají sedm dní poté na stadionu Lumen v Seattlu a skupinového zápasu ukončí svou účast na SoFi 25. června.

Berhalter sdělil: “Myslím, že jsme nemohli udělat lepší volbu. Máme skvělou podporu domácího publika.”

Berhalter oceňuje výhody domácího prostředí s jádrem hráčů, vedených Christianem Pulisicem, Westonem McKenniem a Tylerem Adamsem, kteří jsou stále v polovině dvacátých let. Na světovém poháru v Kataru v roce 2022 dovedl Berhalter americký tým do osmifinále, kde se porazil Nizozemsko.

Berhalter přirovnal úspěch Maroka, které postoupilo do semifinále a stalo se tak prvním africkým týmem, který tento úspěch dosáhl na mistrovství světa, ke svým ambicím. Berhalter uvedl: “Pokud se podíváte na Maroko před posledním mistrovstvím světa, víte, že se může stát cokoli, že ano? Dostanete se do semifinále, jste na jedno utkání od finále.”

Rozmanitost v týmu je přesně to, co Amerika je. A to je krása naší skupiny. Doufáme, že Američané se v naší hře vidí a mohou se identifikovat s naší skupinou.

Jelikož je Spojené státy hostiteli, nemusí se účastnit kvalifikace na mistrovství světa. Letos se však tým bude muset vypořádat se dvěma turnaji, Concacaf Nations League a Copa América, které se oba konají doma. Američané jsou vítězi minulého ročníku Concacaf Nations League a v semifinále se utkají s Jamajkou. V druhém semifinále se utká Mexiko s Panamou. Na Copa América budou hrát proti Bolívii, Panamě a Uruguayi ve skupině.

Berhalter potvrdil, že obránce Sergiño Dest bude součástí týmu na turnaji Nations League, i přestože bude kvůli červené kartě ve zápase proti Trinidadu a Tobagu ve ztrátě 1:2 v listopadu suspendován proti Jamajce.

Berhalter uvedl: “Nejsem si jistý, jestli je pro tuto skupinu třeba nyní kvalifikace na mistrovství světa, co se týče dalšího vývoje. Jde o to, jak porazit ty nejlepší v mezinárodním fotbale.”

FAQ:

1. Kde se uskuteční finále mistrovství světa v roce 2026?
Finále se uskuteční v New Jersey na stadionu MetLife.

2. Jaký je hlavní motiv trenéra Gregga Berhaltera v souvislosti s finálem světového poháru?
Berhalter vyrůstal nedaleko stadionu MetLife a hraní finálového zápasu tak blízko jeho rodného místa je splněním jeho snu.

3. Jaké jsou plány amerického týmu pro světový pohár?
Americký tým se připraví ve svém národním tréninkovém centru v Atlantě a svůj úvodní zápas odehraje v Kalifornii. Poté budou hrát v Seattlu a svou účast na SoFi ukončí 25. června.

4. Koho trenér Berhalter oceňuje v americkém týmu?
Berhalter oceňuje jádro hráčů, vedených Christianem Pulisicem, Westonem McKenniem a Tylerem Adamsem, kteří jsou stále v polovině dvacátých let.

5. Jaký je plán amerického týmu před mistrovstvím světa?
Americký tým se v letošním roce bude muset vypořádat se dvěma turnaji – Concacaf Nations League a Copa América.

6. Kdy se americký tým utká se zemí Jamajka ve čtvrtfinále Concacaf Nations League?
Americký tým se utká se zemí Jamajka ve čtvrtfinále Concacaf Nations League.

7. Kdo je součástí amerického týmu na turnaji Nations League, i přestože bude suspendován?
Obránce Sergiño Dest bude součástí týmu na turnaji Nations League, i přestože bude suspendován kvůli červené kartě ve ztrátě proti Trinidadu a Tobagu.

Jargon:

– Mistrovství světa – nejprestižnější fotbalová soutěž, ve které se utkávají nejlepší národní týmy z celého světa.
– Stadion MetLife – fotbalový stadion v New Jersey, který bude hostit finále mistrovství světa v roce 2026.
– Concacaf Nations League – turnaj se zúčastňují fotbalové reprezentace ze severoamerické a středoamerické a karibské oblasti.
– Copa América – mezinárodní fotbalový turnaj, na kterém se utkávají týmy z Jižní Ameriky.

Related links:
FIFA
U.S. Soccer
CONCACAF