Neal Maupay si připisuje kontroverzní gól proti Manchesteru City

Neal Maupay poslal Brentford do vedení proti Manchesteru City kontroverzním způsobem, ale existuje jednoduchý důvod, proč gól nebyl zrušen. Minulou sezónu City proti Brentfordu prohráli dvakrát a i když v prvních 14 minutách vynutili na Marku Flekkenovi tři dobré zásahy, byl to jejich “amazon team”, který jako první udeřil. Flekken odkopl míč v 21. minutě a ten pronikl přes obranu City a byl proměněn Maupayem. Hráči Pepa Guardioly namítali ofsajd jak u Maupaye, tak i u Ivana Toneyho. Maupay byl v ofsajdové pozici, když byl míč odkopnut, zatímco Toney přicházel z ofsajdové pozice a zablokoval Nathana Akého, který se snažil přerušit dlouhý míč. Ale jak vysvětlil komentátor Sky Sports Seb Hutchinson, udělení gólu bylo správným rozhodnutím. “Myslím si, že někteří hráči City také museli být s tím pravidlem seznámeni. Pokud by Toney míč dotkl, byl by ofsajd. Ale on ho nechal.” Hráči nemohou být v ofsajdu při výkopu z brány, což znamená, že zákrok Tonneyho – souboj o míč s Akém, ale bez jeho dotyku – a Maupayho běh k míči byly oba legální. Kdyby Toney míč při jeho cestě ke Maupayovi dotkl, ten by byl ofsajdový, protože by mu míč neodešel přímo z výkopu z brány. City si užívali více než 70% držení míče a v první půli provedli 17 střel, a nakonec našli cestu kolem Flekkena, když Phil Foden kontroloval špatně usměrňovanou hlavičku a umístěným zakončením skóroval do spodního rohu. Maupay teď skóroval ve třech po sobě jdoucích ligových zápasech, poté, co nedávno skóroval proti Tottenhamu a Nottinghamu Forest. Útočník byl minulý týden předmětem kontroverze, když po vstřelení prvního gólu proti Tottenhamu napodobil oslavu gólu Jamese Maddisona. 27letý hráč se nakonec musel stydět, protože Tottenham vyhrál 3:2.

Neal Maupay poslal Brentford do vedení proti Manchesteru City kontroverzním způsobem, ale existuje jednoduchý důvod, proč gól nebyl zrušen. Minulou sezónu City proti Brentfordu prohráli dvakrát a i když v prvních 14 minutách vynutili na Marku Flekkenovi tři dobré zásahy, byl to jejich “amazon team”, který jako první udeřil. Flekken odkopl míč v 21. minutě a ten pronikl přes obranu City a byl proměněn Maupayem. Hráči Pepa Guardioly namítali ofsajd jak u Maupaye, tak i u Ivana Toneyho.

Maupay byl v ofsajdové pozici, když byl míč odkopnut, zatímco Toney přicházel z ofsajdové pozice a zablokoval Nathana Akého, který se snažil přerušit dlouhý míč. Ale jak vysvětlil komentátor Sky Sports Seb Hutchinson, udělení gólu bylo správným rozhodnutím. “Myslím si, že někteří hráči City také museli být s tím pravidlem seznámeni. Pokud by Toney míč dotkl, byl by ofsajd. Ale on ho nechal.” Hráči nemohou být v ofsajdu při výkopu z brány, což znamená, že zákrok Tonneyho – souboj o míč s Akém, ale bez jeho dotyku – a Maupayho běh k míči byly oba legální.

Kdyby Toney míč při jeho cestě ke Maupayovi dotkl, ten by byl ofsajdový, protože by mu míč neodešel přímo z výkopu z brány. City si užívali více než 70% držení míče a v první půli provedli 17 střel, a nakonec našli cestu kolem Flekkena, když Phil Foden kontroloval špatně usměrňovanou hlavičku a umístěným zakončením skóroval do spodního rohu. Maupay teď skóroval ve třech po sobě jdoucích ligových zápasech, poté, co nedávno skóroval proti Tottenhamu a Nottinghamu Forest.

Útočník byl minulý týden předmětem kontroverze, když po vstřelení prvního gólu proti Tottenhamu napodobil oslavu gólu Jamese Maddisona. 27letý hráč se nakonec musel stydět, protože Tottenham vyhrál 3:2.

Klíčové termíny:
– Ofsajd: Fotbalové pravidlo, které určuje, že hráč je v ofsajdové pozici, pokud se nachází blíže soupeřově bráně než poslední dva protihráči, pokud se míč dostane k němu.
– Výkop z brány: Okamžik, kdy gólman odkopne míč z brány po inkasovaném gólu, kterým začíná nový herní úsek.