Ipswich Posunuje Se Ze Druhé Divize Do Premier League Po 22 Letech

Ipswich se nachází na pokraji úžasného vzestupu a po 22 letech se vrací do Premier League. Leeds věří v pokles svých soupeřů ve vzrušujícím závěru závodu o postup do Championship. Před posledním kolem zápasů je Ipswich na druhém místě se tříbodovým náskokem před Leeds.

Kieran McKennaův Ipswich potřebuje na získání druhého po sobě jdoucího postupu jen remízu proti Huddersfieldu, který je téměř jistého sestupu, po loňském vzestupu z League One. Prohra nebo remíza Leedsu proti Southamptonu by také poslala Ipswich zpět do nejvyšší soutěže.

Leeds však má lepší skóre gólů, takže porážka Ipswichu v kombinaci s výhrou týmu Daniela Farkeho by místo toho zajistila postup pro Elland Road. Je to příznačný napínavý konec zajímavého zápasu o postup do Championship, protože Leicester si již zajistilo návrat do Premier League jako mistr titulu.

K předposlednímu zápasu o postup v dubnu řekl McKenna svým hráčům: “Naše práce není snít, ale dělat.” Pokud si Ipswich na Portman Road zajistí lukrativní místo mezi špičkovými týmy Premier League po více než dvaceti letech v zapomnění, sen se vyplní. Ipswich by byl pouhým čtvrtým týmem v éře Premier League, který získává po sobě jdoucí postupy ze třetí divize po Watfordu, Norwichi a Southamptonu.

Traktoristé se naposledy hráli v Premier League v sezóně 2001-02, když utrpěli šokující sestup o rok po kvalifikaci do Poháru UEFA díky pátému místu v nejvyšší soutěži. Pokles Ipswichu dosáhl dna v roce 2019, když klesli do třetí divize poprvé od roku 1957. Vedlejší sezony v průměrném umístění zanechaly Ipswich v očistci, temném období, které se konečně zjasnilo 16. prosince 2021 odvážným rozhodnutím najmout McKennu.

37letý Severní Ir je považován za sázku ve své první manažerské roli, ale strhával nadšené recenze v akademii mládeže Manchester United, než byl povýšen k asistenci trenování prvního týmu Jose Mourinha. McKenna se postavil proti pochybovačům a ukončil čtyřletý pobyt Ipswichu ve třetí divizi a přivedl je na pokraj zaslíbené země.

Leeds, který předchozí sezónu sestoupil z nejvyšší soutěže, by pocítil hořký žal, kdyby byl odsouzen na play-off loterii po většinu sezóny kolem prvních dvou. “Už to není v našich rukou, ale závod ještě neskončil,” řekl Farke.

West Bromwich Albion si zajistí místo v play-off, pokud porazí Preston, ačkoliv remíza je pravděpodobně dostačující díky výhodě skóre nad sedmým Hull. Norwich si také může zajistit účast v play-off, pokud se vyhne porážce proti třetinovému Birminghamu, který bojuje o to, aby poprvé od roku 1995 neklesl do třetí divize. Birmingham má o bod méně než Plymouth a potřebuje, aby Argyle prohrál s Hull, aby měl šanci na záchranu.

Jednoznačně horší skóre Huddersfieldu ve srovnání s Plymouthem znamená, že jsou realisticky sestoupeni bez ohledu na to, co provedou proti Ipswich.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Jaké jsou šance Ipswich Town na postup do Premier League?
Ipswich Town je na druhém místě s tříbodovým náskokem před Leeds United. Pokud Ipswich Town získá aspoň remízu ve svém posledním zápase proti Huddersfieldu, zajistí si postup do Premier League.

2. Jaká je situace Leeds United v souboji o postup do Championship?
Leeds United jde do posledního kola s horším skóre gólů než Ipswich Town. Pokud Ipswich Town prohraje a Leeds United vyhraje svůj zápas proti Southamptonu, Leeds United se dostane do Premier League.

3. Kdy naposledy hrálo Ipswich Town v Premier League?
Ipswich Town naposledy hrálo v Premier League v sezóně 2001-2002.

4. Kdo je Kieran McKenna?
Kieran McKenna je manažer Ipswich Town. Považuje se za sázku ve své první manažerské roli a předtím sloužil jako asistent trenéra prvního týmu Manchester United.

5. Které týmy v historii Premier League získaly po sobě jdoucí postupy ze třetí divize?
Watford, Norwich City a Southampton jsou týmy, které získaly po sobě jdoucí postupy ze třetí divize do Premier League.

Odkazy na související stránky:

1. itfc.co.uk – Oficiální webová stránka Ipswich Town Football Club.
2. leedsunited.com – Oficiální webová stránka Leeds United Football Club.
3. premierleague.com – Oficiální webová stránka Premier League.