Jürgen Klinsmann převzal zodpovědnost jako trenér za vyloučení Jižní Koreje ze semifinále Asijského poháru po porážce od Jordánska, ale říká, že nemá žádné plány na rezignaci. Bývalý trenér Německa a Spojených států uvedl, že byl naštvaný poté, co Taeguk Warriors prohráli 2:0 s Jordánskem na stadionu Ahmed bin Ali v úterý večer, a řekl, že Jordánci si výhru zasloužili. Klinsmann připustil, že trenér je vždy zodpovědný za výsledky týmu na turnaji, ale odmítl spekulace o rezignaci.

Klinsmann řekl: “Mám v plánu analyzovat tento turnaj, vrátit se s týmem do Koreje a potom hovořit s federací o tom, co bylo dobré a co nebylo tak dobré na tomto turnaji. Viděli jsme hodně dobrých věcí. Tým se rozvíjí a musí se dále rozvíjet směrem k mistrovství světa v USA, Mexiku a Kanadě v příštích letech, s velmi obtížnou kvalifikační kampaní. Před námi je ještě hodně práce.”

Jordánsko si zajistilo vítězství ve finále Asijského poháru, když vstřelilo branky v druhém poločase Yazanu Al-Naimatovi a Musovi Al-Tamarimu. Přestože mělo Jordánsko jen 30% držení míče a vešlo na protivníkovu polovinu 16krát ve srovnání s 36 pokusy Jižní Koreje, Jordan vystřelil 17krát oproti 8 střelám Koreje. Jordánci vytvořili 7 střel na bránu ve srovnání s nulou ze strany Koreje a měli očekávané skóre 1,7 ve srovnání s 0,82 u Koreje.

Navzdory porážce se Klinsmann objevil na fotografii usmívající se, když gratuloval jordánskému trenérovi Husseinu Ammoutovi, což se setkalo s nevolí jihokorejských fanoušků a novinářů, zejména v kontrastu k pláči několika korejských hráčů na hřišti. Klinsmann však reagoval slovy: “Jsem velmi zklamaný. Jsem naštvaný, protože jsme měli hrát lépe. Když je zápas skončený a gratuluji jinému trenérovi a usmívám se, je to podle mě nepodstatná věc. Určitě teď nechodím sem a tam s úsměvem.”

Časté otázky (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích uvedených v článku:

1. Proč byl Jürgen Klinsmann naštvaný poté, co Jižní Korea prohrála s Jordánskem?
Klinsmann byl naštvaný poté, co Jižní Korea prohrála s Jordánskem v semifinále Asijského poháru.

2. Má Jürgen Klinsmann v plánu rezignovat?
Ne, Jürgen Klinsmann nemá v plánu rezignovat a převzal zodpovědnost jako trenér za vyloučení Jižní Koreje ze semifinále Asijského poháru.

3. Jaké jsou plány Jürgena Klinsmanna po turnaji?
Po turnaji plánuje Jürgen Klinsmann analyzovat výkony týmu, se vrátit s týmem do Koreje a diskutovat s federací o výsledcích a zlepšeních.

4. Jaká byla výsledková statistika mezi Jordánskem a Jižní Koreou?
Jordánsko vyhrálo finále Asijského poháru poté, co vstřelilo dvě branky v druhém poločase. Jordánsko mělo menší držení míče, ale střílelo častěji na bránu než Jižní Korea.

5. Jak reagoval Jürgen Klinsmann na porážku a gratuloval jordánskému trenérovi?
Jürgen Klinsmann byl velmi zklamaný porážkou, ale gratuloval jordánskému trenérovi. Jeho reakce na fotografii s úsměvem byla kritizována, ale Klinsmann tvrdí, že to bylo bezvýznamné a že je velmi zklamaný.

Definice klíčových termínů a žargonu použitého v článku:

– Asijský pohár: Mezinárodní fotbalová soutěž pro národní týmy v Asii.
– Taeguk Warriors: Přezdívka pro národní fotbalový tým Jižní Koreje.
– Kvalifikační kampaň: Proces soutěže a zápasů, které musí národní týmy projít, aby se kvalifikovaly na velký mezinárodní turnaj, například mistrovství světa.
– Držení míče: Podíl času, po který tým má kontrolu nad míčem během zápasu.
– Střela na bránu: Pokus o vstřelení gólu, kdy míč míří směrem k brance soupeře.

Sugerované související odkazy na hlavní doménu (ne podstránky):
FIFA: Oficiální webová stránka Mezinárodní fotbalové federace.
Asian Cup: Oficiální webová stránka Asijského poháru.