Millie Turner poteší hraní v anglickém národním týmu z důvodu zranění Leah Williamsonové

Manchester United fotbalistka Millie Turner byla povolána do anglického národního týmu poté, co se Leah Williamsonová stáhla ze sestavy kvůli zranění. Turnerová nahradí kapitánku vítězného týmu Euro 2022 ve dvou přátelských zápasech proti Rakousku a Itálii. Williamsonová utrpěla “minimální poranění hamstringu”, jak uvedl tým Arsenalu před zápasem s Manchester United. Zranění přišlo méně než měsíc po její návratu na hřiště po dlouhodobém zotavení ze zranění předního zkříženého vazu.

Anglie, která byla finalista na minulém mistrovství světa, odcestuje do Španělska na přátelské zápasy s Rakouskem a Itálií. Trenérka Sarina Wiegmanová povolala obránkyni Manchesteru United Turnerovou jako náhradu za Williamsonovou.

“Millie Turner byla povolána do sestavy anglického týmu na zápasy s Rakouskem a Itálií, které se budou hrát na jihu Španělska. Obránkyně Manchesteru United nahrazuje Leah Williamsonovou, která se stažení poté, co utrpěla zranění a nehrála za Arsenal o víkendu,” uvádí vyjádření Asociace fotbalistů Anglie.

Turnerová se představila v minulém anglickém týmu v roce 2023. Williamsonová si zranila koleno v zápase WSL s Manchesterem United, což ji vyřadilo z anglického výběru na mistrovství světa žen, kde jí kapitánskou pásku převzala obránkyně Chelsea Millie Bright. Williamsonová se měla vrátit do národního týmu po triumfu na ženském Finále v dubnu 2023.

Minulé pondělí trenérka Wiegmanová uvedla: “Je skvělé mít ji zpět, protože je to opravdu dobrá hráčka. Navzdory tomu, že byla měsíce mimo hru, je stále schopná vynikajících rozhodnutí. Stále se zlepšuje. Tým si vedl velmi dobře, hráči převzali odpovědnost, ale je stále skvělé mít ji zpět.” Wiegmanová se nevyjádřila, zda dostane Williamsonová kapitánskou pásku, protože Brightová je také zraněná. “Musím o tom nejdříve promluvit s hráči,” řekla.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Kdo byl povolán do anglického národního týmu jako náhrada za Leah Williamsonovou?
– Manchester United fotbalistka Millie Turner byla povolána jako náhrada za Williamsonovou.

2. Proč se Williamsonová stáhla ze sestavy anglického týmu?
– Williamsonová utrpěla “minimální poranění hamstringu” ve zápase s Manchester United.

3. Kde se budou hrát přátelské zápasy anglického týmu?
– Zápasy se uskuteční na jihu Španělska, proti Rakousku a Itálii.

4. Byla Turnerová dříve součástí anglického týmu?
– Ano, Turnerová se již představila v minulém anglickém týmu v roce 2023.

5. Kdy se Williamsonová zranila?
– Williamsonová si zranila koleno ve zápase WSL s Manchesterem United.

6. Bude Williamsonová zachována jako kapitánka týmu?
– Trenérka Sarina Wiegmanová se nevyjádřila, zda dostane Williamsonová kapitánskou pásku, protože i Millie Bright je zraněná.

1. Euro 2022 – Mistrovství celoevropského ženského fotbalu, které se bude konat v roce 2022.
2. Hamstring – Svalová skupina na zadní straně stehen, která má význam při pohybu nohou. Zranění hamstringu se často vyskytuje u sportovců.
3. Zkřížený vaz – Vaz, který se nachází uvnitř kolena a ovlivňuje stabilizaci kloubu. Zranění předního zkříženého vazu je časté u sportovců.

1. englandfootball.com – Anglická fotbalová asociace
2. manutd.com – Webové stránky Manchester United