Neohrožení Taeguk Warriors – Tým, který odmírá

Již pětkrát se na asijském poháru stalo, že Jižní Korea ve druhých poločasech v nastaveném čase vstřelila čtyři góly. Tým Taeguk Warriors se sice muže zdát slabý a pomalý, ale přesto nenechává nic náhodě a vydává se za vítězstvím, které jim naposledy přineslo i trofej v roce 1960. Jakmile se zdá, že jsou poraženi, objeví se Son Heung-min, Hwang Hee-chan nebo Lee Kang-in. Trenér Jürgen Klinsmann zdá se, že je spokojený s tím, jak tito hráči podávají výkony. Jako německý trenér uvěřil svým hvězdám a řekl: “Son je skvělý lídr a hráč a důvěřuji jeho rozhodnutím” po posledním úniku v poslední minutě, kdy Korejci porazili Austrálii 2-1 v čtvrtfinále. Fanoušci rovněž věří svému kapitánu, ale jsou v rozpacích ohledně trenéra. Nicméně zatím jsou ochotni držet se a zjistit, kam to až dojde.
Taeguk Warriors nepřesvědčili nejčístěji v základní skupině, kdy remizovali se Saúdskou Arábií a Malajsií. Když byli ve druhém poločase za Austrálií, úsměv trenéra Klinsmanna jim nesedl. Bez zřejmé strategie nebo herního plánu Korejci porazili tyto dva velmocné týmy hranou v knockout fází, přestože byli 90 sekund od vyřazení od obou týmů. Obě utkání probíhala ve stejném duchu: Korea prohrávala gólem až do posledních minut. Proti Saúdské Arábii přišla vyrovnávací branka – která již byla na cestě – v 99. minutě. S Austrálií, kde vyrovnání vypadalo méně pravděpodobné, přišlo o tři minuty dříve. Jakmile obě branky padly, Korea získala převahu a zvítězila díky penaltovému rozstřelu proti Saúdské Arábii a speciálnímu trestnému kopu Son Heung-mina proti Socceroos. Nyní se na ně těší setkání s Jordánskem, které jim připravilo zářivý vítězný moment v minulém utkání díky vlastnímu gólu v poslední minutě. Korejci by neměli zapomínat na sebeuspokojení, ale fanoušci by uvítali kontrolovaný výkon a snadné vítězství. To by ale mohlo být obtížné proti Jordanu, který porazil úžasný Irák 3-2 ve druhém kole a vyřadil překvapení z turnaje – Tádžikistan. Trenér Jordána Hussein Ammouta měl úspěch v Africe a přesto špatné výsledky v přípravě vytvořil silný tým, který je na protiútocích nebezpečně rychlý. Jordánci milují situaci outsiderů a nemají co ztratit ve svém prvním semifinále.

Často kladené otázky (FAQ):
1. Kdo je současným trenérem týmu Jižní Korea?
– Současným trenérem týmu Jižní Korea je Jürgen Klinsmann.
2. Kdo jsou klíčovými hráči týmu Jižní Korea?
– Klíčovými hráči týmu Jižní Korea jsou Son Heung-min, Hwang Hee-chan a Lee Kang-in.
3. Jaké výsledky tým Jižní Korea dosáhl na Asijském poháru?
– Tým Jižní Korea dosáhl vítězství na Asijském poháru naposledy v roce 1960.
4. Jaký je herní plán týmu Jižní Korea?
– V článku není zmíněn konkrétní herní plán týmu Jižní Korea. Oba zápasy, ve kterých tým Jižní Korea vyhrál, však probíhaly s podobným scénářem – tým prohrával až do posledních minut, kdy přišly vyrovnávací branky.
5. S kým hraje tým Jižní Korea v semifinále Asijského poháru?
– Tým Jižní Korea se střetne se týmem Jordánska v semifinále Asijského poháru.