Nový fotbalový tým vytvořený ve Westchesteru plánuje začít hrát příští jaro

Nový mužský profesionální fotbalový tým představující Westchester plánuje začít hrát příští jaro pod organizací United Soccer League a hrát domácí zápasy na Memorial Field v Mount Vernon. Tým, nazývaný Westchester Soccer Club, plánuje odstartovat v březnu 2025 jako součást USL League One, rychle rostoucí divize třetí úrovně organizace United Soccer League. Klub je vlastněn skupinou vedenou Mitchem Baruchowitzem z Rye, spoluzakladatelem a generálním partnerem firmy Merida, soukromého kapitálového fondu zaměřeného na průmysl s konopím. Mluvčí klubu potvrdil, že se v dohledné době plánuje oficiální oznámení o příchodu týmu.

Klub také doufá, že v “následujících letech” přivede ženský tým do Westchesteru. “S naší vášnivou místní fotbalovou komunitou se snažíme stát základem již dobře prosperujícího fotbalového prostředí Westchesteru a dosáhnout nejvyšší úrovně profesionálního fotbalového pyramidy USL,” uvádí se ve prohlášení klubu. “Jsme odhodláni vybudovat světově třídu chlapecké a dívčí vývojové cesty pro neuvěřitelnou místní základnu hráčů ve Westchesteru.”

Nový impulz pro Memorial Field

Příchod profesionálního fotbalového týmu by měl být významným impulsem pro Memorial Field, dříve prominentní zařízení, které bylo opuštěné více než deset let, než bylo v roce 2022 znovu otevřeno po renovaci za 40 milionů dolarů. Projekt prováděl Westchester County a zaplatil ho, přičemž do roku 2023 spravoval majetek společně s městem Mount Vernon. Zařízení, oficiálně známé jako stadion Memorial Field, má tribunu s 3 900 sedadly, nové šatny, veřejnou dráhu a skatepark a další vybavení. Profesionální ragbyový tým zde krátce hrál, než se v prosinci 2023 rozpadl. Mluvčí města Mount Vernon, Tim Allen, uvedl, že město prozatím nebude poskytovat komentáře, protože jednání o smlouvě nejsou dokončena. “Poskytneme komentář a oficiální oznámení, jakmile bude proces dokončený,” uvedl v e-mailu.

Klub se chce soustředit na rozvoj hráčů

Westchester Soccer Club plánuje sloučit se s akademií mládeže založenou ve Westchesteru a vybudovat partnerství s fotbalovými programy a kluby ve Westchesteru a okolí, aby vytvořil cestu pro rozvoj hráčů. Funkcionáři věří, že klub by mohl přitáhnout zájem hráčů, fanoušků a programů z severního New Jersey a Rockland County až po západní Connecticut.

USL League One je třetí divizí provozovanou United Soccer League, která spravuje tři mužské ligy, dvě ženské ligy, akademii pro rozvoj hráčů a národní mládežnickou akademii. USL League One, která byla zahájena v roce 2019, má 12 klubů na trzích jako Charlotte v Severní Karolíně, Richmond ve Virginii a Spokane ve Washingtonu. USL League One oznámila budoucí kluby v kalifornském Santa Barbaře, floridském Naples a maineském Portlandu, ale zatím nepotvrdila vznik Westchester klubu. Podle webových stránek USL League One: “League One se zaměřuje na založení nových klubů na trzích s silnými vlastnickými skupinami, populaci s širokou rozmanitostí, živou mladou generací a pevnou rodinnou základnou, s již etablovanou podporou firem a stadióny, které dokáží správně představit tento sport fanouškům, partnerům a veřejnosti.”

Často kladené otázky (FAQ) týkající se nového mužského profesionálního fotbalového týmu Westchester Soccer Club:

1. Kdy bude začínat hrát tým Westchester Soccer Club?
Tým plánuje začít hrát příští jaro, tedy v březnu 2025.

2. Kde budou hrát domácí zápasy?
Domácí zápasy se budou hrát na Memorial Field v Mount Vernon.

3. Kdo vlastní tým Westchester Soccer Club?
Tým je vlastněn skupinou vedenou Mitchem Baruchowitzem z Rye, spoluzakladatelem a generálním partnerem firmy Merida.

4. Které úrovně organizace United Soccer League bude tým součástí?
Tým bude hrát v divizi třetí úrovně organizace United Soccer League, konkrétně v USL League One.

5. Jaký je cíl klubu?
Klub se snaží stát základem již dobře prosperujícího fotbalového prostředí Westchesteru a dosáhnout nejvyšší úrovně profesionálního fotbalového pyramidy USL.

6. Plánuje klub přivést také ženský tým?
Ano, klub doufá, že v “následujících letech” přivede ženský tým do Westchesteru.

7. Jaký vliv bude mít tým na Memorial Field?
Příchod týmu bude významným impulsem pro Memorial Field, které bylo opuštěné více než deset let. Zařízení bylo v roce 2022 znovu otevřeno po renovaci za 40 milionů dolarů.

8. Jaké vybavení má stadion Memorial Field?
Stadion má tribunu s 3 900 sedadly, nové šatny, veřejnou dráhu a skatepark a další vybavení.

9. S jakými organizacemi a kluby plánuje klub spolupracovat?
Klub plánuje sloučit se s akademií mládeže ve Westchesteru a vybudovat partnerství s fotbalovými programy a kluby ve Westchesteru a okolí.

10. Jaká je divize, ve které klub bude hrát?
Klub bude hrát v USL League One, která je třetí divizí provozovanou United Soccer League.

Pro definice klíčových termínů:

– United Soccer League (USL) – Organizace spravující profesionální fotbalové ligy a akademie pro rozvoj hráčů v USA a Kanadě.
– USL League One – Divize třetí úrovně v hierarchii lig USL.
– Memorial Field – Stadion v Mount Vernon, ve kterém tým Westchester Soccer Club bude hrát domácí zápasy.

Související odkazy:

United Soccer League – League One
Westchester Soccer Club