Rangers porážejí Aberdeen a tlačí na Celtik

Rangers se na Ibroxu utkali s Aberdeenem a vyhráli 2:1, čímž se vyrovnali s vedoucím Celtikem na prvním místě skotské Premiership. Naopak nový trenér Aberdeenu Neil Warnock prohrál svůj první zápas v čele týmu.
Domácí tým pod vedením Philippa Clementa věděl, že výhra o alespoň třech gólech by je posunula na čelo tabulky a v sedmé minutě na to i šanci využili. Rabbi Matondi poslal Rangers do vedení.
Rangers dominovali většinu prvního poločasu, ale druhý gól se jim nedařilo vstřelit. Do konce první půle ještě zaplatili za svou nedůraznost, když Bojan Miovski vyrovnal pro Aberdeen. Po přestávce Aberdeen ztěžoval život domácím, ale nakonec tlak Rangers přinesl ovoce a Todd Cantwell je poslal znovu do vedení.
Bylo to vyhecované drama až do konce, když náhradník Dujon Sterling dostal červenou kartu za tvrdý zákrok. Rozhodčí Don Robertson sledoval zákrok na videu, ale Rangers ustáli osm minut nadstaveného času a udrželi výhru, která by se mohla ukázat jako cenné tři body v boji o titul.
Tento výsledek zvýšil tlak na Celtik, který má šanci obnovit svůj náskok tří bodů, když vstoupí do souboje s Hibernianem na Easter Road v pátek večer.

Rangers se utkali s Aberdeenem na stadionu Ibrox a vyhráli 2:1, čímž se vyrovnali s vedoucím Celtikem na prvním místě skotské Premiership. Nový trenér Aberdeenu Neil Warnock prohrál svůj první zápas v čele týmu.

Domácí tým Rangers, vedený Philippem Clementem, věděl, že výhra o alespoň třech gólech by je posunula na čelo tabulky a v sedmé minutě toho také využili. Rabbi Matondi poslal Rangers do vedení.

Rangers dominovali většinu prvního poločasu, ale nedokázali vstřelit druhý gól. Do konce první půle však zaplatili za svou nedůraznost, když Bojan Miovski vyrovnal pro Aberdeen. Po přestávce Aberdeen ztěžoval život domácím, ale nakonec tlak Rangers přinesl ovoce a Todd Cantwell poslal tým znovu do vedení.

Utáhlé drama trvalo až do konce, kdy náhradník Dujon Sterling dostal červenou kartu za tvrdý zákrok. Rozhodčí Don Robertson zkontroloval zákrok na videu, ale Rangers ustáli osm minut nadstaveného času a udrželi výhru, která by se mohla ukázat jako cenné tři body v boji o titul.

Tento výsledek zvýšil tlak na Celtik, který má šanci obnovit svůj náskok tří bodů, když přijde do souboje s Hibernianem na Easter Road v pátek večer.

Klíčové pojmy:
– Ibrox: stadion fotbalového klubu Rangers
– Premiership: nejvyšší fotbalová liga ve Skotsku
– vedoucí Celtik: první místo v tabulce Skotské Premiership drží tým Celtik
– trenér Aberdeenu Neil Warnock: nový trenér týmu Aberdeen
– Rabbi Matondi: hráč týmu Rangers, který v sedmé minutě dal gól
– Bojan Miovski: hráč týmu Aberdeen, který vyrovnal v první půli
– Todd Cantwell: hráč týmu Rangers, který dal druhý gól
– Dujon Sterling: náhradník týmu Rangers, který dostal červenou kartu za tvrdý zákrok
– Celtik: fotbalový klub ve Skotsku
– Hibernian: fotbalový klub ve Skotsku
– Easter Road: stadion týmu Hibernian

Související odkazy:
Rangers
Celtik
Hibernian