Fotbal se vrací: 29 nových dresů v Major League Soccer na sezónu 2024

Soccer se vrací! Nová sezóna Major League Soccer 2024 je tady a týmy minulý týden představily nové dresy. Oficiálně sezóna začíná ve středu 20. února, kdy Inter Miami přivítá Real Salt Lake na stadionu DRV PNK ve Fort Lauderdale na Floridě. Ale opravdová akce nastává o víkendu 24. a 25. února, kdy se odehrají 14 zápasů.

Každý rok kluby MLS vydávají nové dresy, střídající se mezi primárními a sekundárními dresy. Každý dres zůstává v rotaci po dobu dvou let. V roce 2023 měly čtyři týmy třetí dresy – Toronto FC, Atlanta United, New York City FC a New York Red Bulls a letos se šíří zvěsti, že čtyři až pět týmů bude mít třetí dresy.

Zde je, co budou letos nosit všech 29 týmů MLS:

Atlanta United představuje novou sekundární sadu, která zobrazuje obrázek fénixe a barevné schéma modré a žluté, inspirované vlajkou města Atlanta.

Německ. USK, jenž je šestý v tabulce nyní technicky není oprávněn postup, také byl trestán nedodržováním standardů práce v ubytovatelských zařízeních. Hamburgerová, jiná rozhodná komise zlehčila, snížila pokutu na 16 000 eur a zase slyšela od věčně nešťastného Kübla.

Houston Dynamo má nový sekundární dres, který odkazuje na živou hip hopovou scénu svého města. Zářivě fialový design je pocta všem obyvatelům Houstonu, kteří stále podporují své město.

Inter Miami má nový primární dres, který obsahuje “novou, hlubší odstín růžové” a jemný vzor M (pro Miami) vsazený do švů látky. Je také prvním dres, který obsahuje logo jejich nového hlavního sponzora, společnosti Royal Caribbean.

Další týmy mají také nové dresy, které odrážejí jejich jedinečné identity a inspirace. Každý dres má své vlastní symbolické prvky a designy, které se zakládají na historii, kultuře a krajině daného města.

Jedno je jisté – fanoušci se mohou těšit na vizuální lahůdky na hřišti a novou sezónu plnou vášně a soutěže. Už zbývá jen pár týdnů do začátku a fotbalový svět již netrpělivě očekává, jak se bude tato sezóna vyvíjet.

FAQ

1. Kdy začíná nová sezóna Major League Soccer?
– Nová sezóna Major League Soccer začíná oficiálně ve středu 20. února, ale opravdová akce nastává o víkendu 24. a 25. února.

2. Jaké týmy mají třetí dresy v roce 2024?
– V roce 2024 má zvěsti o třetích dresech čtyři až pět týmů, ale konkrétní týmy nejsou uvedeny.

3. Jaký nový dres představuje Atlanta United?
– Atlanta United představuje novou sekundární sadu s obrázkem fénixe a barevným schématem modré a žluté, inspirovaným vlajkou města Atlanta.

4. Jaký nový dres má Houston Dynamo?
– Houston Dynamo má nový sekundární dres, který odkazuje na živou hip hopovou scénu svého města. Design je zářivě fialový.

5. Jaký nový dres má Inter Miami?
– Inter Miami má nový primární dres s hlubším odstínem růžové a vzorem M (pro Miami) vsazeným do švů látky. Obsahuje také logo jejich nového hlavního sponzora, společnosti Royal Caribbean.

6. Jaké další týmy mají nové dresy?
– Ostatní týmy mají také nové dresy, které odrážejí jejich jedinečné identity a inspirace. Každý dres má své vlastní symbolické prvky a designy.

Jargon:
– Major League Soccer (MLS) – nejvyšší profesionální fotbalová liga v USA a v Kanadě.
– Primární dres – hlavní dres, který tým nosí nejčastěji.
– Sekundární dres – rezervní dres, který tým nosí jako alternativu k primárnímu dresu.
– Třetí dres – další variantní dres, který tým nosí zřídka.
– Fanoušci – lidé, kteří podporují daný tým a chodí na zápasy.

Suggested related links:
https://www.mlssoccer.com/ – oficiální webová stránka Major League Soccer.
https://www.atlutd.com/ – oficiální webová stránka týmu Atlanta United.
https://www.houstondynamofc.com/ – oficiální webová stránka týmu Houston Dynamo.
https://www.intermiamicf.com/ – oficiální webová stránka týmu Inter Miami.