Mohamed Salah se rozloučil s trenérem Ruiem Vitoriou po jeho odvolání

Mohamed Salah nedávno poslal loučící zprávu bývalému trenérovi egyptského národního týmu Ruii Vitóriovi, který byl odvolán po skončení jejich neuspokojivého vystoupení na Africkém poháru národů. Egypt se probojoval do vyřazovací části, přestože v základní skupině nedokázal vyhrát ani jedno utkání. Faraoni remizovali se zástupci Mosambiku, Kapverd a Ghany a zajistili si tak postup do šestnáctifinále. Nicméně Egypt, který se v roce 2021 probojoval do finále AFCON, vypadl ze soutěže po prohře v penaltovém rozstřelu s Kongem. Jen několik dní po svém vyřazení Egypt potvrdil, že Vitoria byl propuštěn. Vitoria převzal tým Egypta v červenci 2022 a podepsal smlouvu na čtyři roky, která ho měla u Faraonů udržet až po Mistrovství světa v roce 2026. Navzdory tomu, že Vitoria vyhrál 12 ze 14 utkání před AFCON, byl nyní zproštěn svých povinností a dočasným manažerem byl jmenován bývalý trenér Al Ahly Mohamed Youssef.

Salahova poslední zápas pod vedením Vitorie proběhl ve vyrovnaném utkání proti Ghane, kde útočník Liverpoolu byl vystřídán krátce před poločasem kvůli zranění hamstringu. Po potvrzení odvolání Vitorie Salah na Instagramu napsal: “Děkuji za všechno, trenére. Přeji ti to nejlepší do budoucna.” Salah získal 13 ze svých 86 reprezentačních startů za Egypt pod vedením Vitorie, přičemž nejvýraznější vystoupení přišlo ve světové kvalifikaci, kdy v listopadu v utkání proti Džibutsku vstřelil čtyři branky v jasném vítězství 6:0. Salahův klubový a reprezentační trenér měli následně rozepře poté, co Jurgen Klopp poskytl aktualizaci ohledně Salahova zranění. Incident nastal poté, co Klopp potvrdil, že Salah se má vrátit zpět do Liverpoolu na léčení zranění s nadějí, že se může případně vrátit ve laterální fázi turnaje. Vitoria však nebyl spokojen s tím, že Klopp o tomto veřejně hovořil, a na následné tiskové konferenci reagoval kousavě.

Klopp se omluvil Vitorii, avšak vzhledem k tomu, že Egypt nedokázal v soutěži setrvat dostatečně dlouhou dobu na to, aby se Salah mohl vrátit, se celý incident ukázal jako zbytečný. Liverpool se se svým dalším zápasem utká s Burnley v Premier League v sobotu. Není známo, kdy se Salah opět připojí k Reds, kteří se budou snažit získat čtyři trofeje do konce sezóny.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Kdo byl odvolán z pozice trenéra egyptského národního týmu?
– Po neuspokojivém vystoupení na Africkém poháru národů byl odvolán trenér Rui Vitória.

2. Jak dopadl Egypt na Africkém poháru národů?
– Egypt se probojoval do vyřazovací části, přestože v základní skupině nedokázal vyhrát ani jedno utkání.

3. Kdo byl jmenován dočasným manažerem po odvolání Vitórie?
– Dočasným manažerem byl jmenován bývalý trenér Al Ahly Mohamed Youssef.

4. Proč byl Mohamed Salah střídán ve svém posledním zápase pod vedením Vitorie?
– Salah byl střídán kvůli zranění hamstringu.

5. Jakých úspěchů dosáhl Salah pod vedením Vitorie?
– Salah získal 13 ze svých 86 reprezentačních startů za Egypt pod vedením Vitorie, přičemž nejvýraznější vystoupení přišlo ve světové kvalifikaci, kdy vstřelil čtyři branky v utkání proti Džibutsku.

6. Proč došlo k rozepřím mezi týmovými trenéry Salahova klubu a reprezentace?
– Rozepře nastala poté, co Jurgen Klopp poskytl aktualizaci ohledně Salahova zranění a Salah se měl vrátit do Liverpoolu na léčení.

7. Co se stalo poté, co Klopp veřejně hovořil o Salahově zranění?
– Vitoria nebyl spokojen s tím, že Klopp o tomto veřejně hovořil, a na následné tiskové konferenci reagoval kousavě.

8. Kdy se očekává návrat Salah do Liverpoolu?
– Není známo, kdy se Salah opět připojí k Reds.

Další informace:

– [Mohamed Salah na Instagramu](https://www.instagram.com)