Manchester United Plots Data-Led Transfer Strategy

V závěru zimního přestupového okna v evropských top ligách je již několik pohybů v plánu a okolo nich koluje mnoho spekulací, když se připravujeme na léto. Transfer Talk vám přináší ty nejnovější drby o zvěsti, příchodech a odchodech a samozřejmě o dokončených obchodech!

HLAVNÍ ZPRÁVA: Plány Man United na přestupy podle dat

Podle deníku The I chce Manchester United podepsat křídelníka Crystal Palace Michaela Oliseho a stopera Evertonu Jarrada Branthwaita.

Oba cíle byli podle zpráv zařazeni do nového datového přístupu, kterým se Red Devils pomocí metrik snaží identifikovat lepší posily pro svůj tým v budoucnosti.

Olise, 22letý hráč, který se v této sezóně podílel na devíti gólech ve 11 zápasech Premier League pro orly, prý bude hlavním cílem pro manažera United Erika ten Haga v létě. Klub je také ohromen 21letým Branthwaitem, který je pravidelným členem základní sestavy Toffees a odehrál 26 zápasů ve všech soutěžích.

Podle zdrojů ESPN se také United zajímá o několik hráčů s končícími smlouvami, včetně Joshuy Kimmicha, Jonathana Davida a Khephrena Thurama. Rekrutační tým se tak snaží iniciovat novou éru pod novým menšinovým vlastníkem sira Jimete Ratcliffem.

Místo citovaných výroků můžeme jednoduše dodat, že United se zaměří na přestupy hráčů Crystal Palace a Evertonu na základě datového hodnocení. Je zajímavé sledovat, jak se jedna z nejznámějších fotbalových institucí snaží využít moderní technologie a postupy při výběru a posilování svého týmu.

Barcelona se připravuje na nabídky na De Jonga a Araúja

Podle zdroje Sport se Barcelona chystá na nabídky na záložníka Frenkieho de Jonga a obránce Ronalda Araúja. Jejich smlouvy končí a klub se nebrání “vysokým nabídkám” za oba hráče. Sportovní ředitel klubu, Deco, se však snaží vyjednat jejich nové smlouvy za účelem jejich zůstání ve španělském týmu. Klub již nabídl novou smlouvu De Jongovi a proces uzavření nového kontraktu s 24letým Araújem již začal.

Více Premier League klubů sleduje útočníka Guirassyho

Podle Fabrizia Romana sleduje několik klubů Premier League útočníka Serhou Guirassyho z VfB Stuttgartu. 27letý hráč byl spojován s možným odchodem z německého týmu v lednu a ačkoli žádný přestup se nakonec neuskutečnil, jeho výkupní klauzule ve výši 17,5 milionu liber bude stále platná v létě.

AC Milan je stále velmi zaujatý stoperem Adarabioyem

Podle Calciomercato je AC Milan stále velmi zaujatý stoperem Tosinem Adarabioyem z Fulhamu. Rossoneri ho chtějí získat zdarma v létě, přičemž Cottagers zatím nesouhlasili se smlouvou o prodloužení jeho smlouvy, která má méně než šest měsíců do konce. Adarabioyo v současné době může jednat o před-smluvní dohodě s kluby mimo Anglii.

Inter chce smlouvu s polským záložníkem Zielinskim

Podle Mattea Moretta z Releva chce Internazionale potvrdit dohodu o přestupu záložníka Piotra Zielinskeho z Napolí. Údajně již došlo k ústní dohodě mezi klubem a 29letým hráčem, který má přijít ke Nerazzurri zdarma. Zielinski pomocí čtyř gólů přispěl k 19 ligaovým zápasům v této sezóně.

Orlando City SC blízko dohody ohledně přestupu Muriela

Podle Nicola Schiry je dohoda mezi Orlando City SC a Atalantou ohledně útočníka Luise Muriela blízko. Ohlášení obchodu se očekává do 48 hodin. 32letý hráč podepíše smlouvu, která ho udrží v týmu až do roku 2025 s možností prodloužení o jeden další rok.

Nejčastěji kladené otázky o přestupech v evropských ligách

1. Jaké jsou přestupové plány Manchesteru United?
Podle deníku The I chce Manchester United podepsat křídelníka Crystal Palace Michaela Oliseho a stopera Evertonu Jarrada Branthwaita.

2. Kdo je Michael Olise?
Michael Olise je 22letý křídelník hrající za Crystal Palace. V této sezóně se podílel na devíti gólech ve 11 zápasech Premier League.

3. Kdo je Jarrad Branthwaite?
Jarrad Branthwaite je 21letý stoper hrající za Everton. Je pravidelným členem základní sestavy a odehrál 26 zápasů ve všech soutěžích.

4. O jaké hráče s končícími smlouvami se Manchester United zajímá?
Manchester United se zajímá o hráče s končícími smlouvami, včetně Joshuy Kimmicha, Jonathana Davida a Khephrena Thurama.

5. Jaké jsou přestupové plány Barcelony?
Barcelona se připravuje na nabídky na záložníka Frenkieho de Jonga a obránce Ronalda Araúja, jejichž smlouvy končí. Klub se ale snaží vyjednat jejich nové smlouvy.

6. Kdo je Serhou Guirassy?
Serhou Guirassy je 27letý útočník hrající za VfB Stuttgart. Byl spojován s možným odchodem z týmu v lednu a jeho výkupní klauzule bude stále platná v létě.

7. Proč je AC Milan zaujatý stoperem Tosinem Adarabioyem?
AC Milan je zaujatý stoperem Tosinem Adarabioyem z Fulhamu, protože ho chtějí získat zdarma v létě. Adarabioyo může jednat o před-smluvní dohodě s kluby mimo Anglii.

8. Kdo je Piotr Zielinski?
Piotr Zielinski je 29letý polský záložník hrající za Napolí. Má být přestoupen do Internazionale zdarma.

9. Kdy se očekává dohoda ohledně přestupu Luise Muriela?
Dohoda mezi Orlando City SC a Atalantou ohledně přestupu útočníka Luise Muriela se očekává do 48 hodin.

Související odkazy:

Oficiální stránka Manchester United

Oficiální stránka FC Barcelona

Oficiální stránka VfB Stuttgart

Oficiální stránka AC Milan

Oficiální stránka Internazionale

Oficiální stránka Orlando City SC