Piráti z Londonu porazili Beeville a postupují do regionálního turnaje

Ve čtvrtfinále fotbalového mistrovství oblasti 29-4A se utkali týmy Beeville a London. V prvním zápase se 80 minut hrálo bez branek a rozhodovalo se až na pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější hráči z Beeville.

Tentokrát si Piráti nechtěli závodit o postup na penalty, zejména ne proti zkušenému brankáři Beeville, Jaydenu Fordovi. Ve 11. minutě London otevřel skóre díky gólu od Malie Banks a o několik minut později se podařilo zdvojnásobit vedení střelou z 30 metrů od Clary Roberts.

Beeville se v průběhu zápasu nedokázalo dostat do silného tlaku, ačkoli měli několik nadějných šancí v úvodu. Piráti tak již podesáté postupují do regionálního turnaje třídy 4A.

Zápasy se někdy rozhodují na začátku

Beeville byli lepším týmem na začátku zápasu, pomohl jim vítr ve zádech. Trojans měli několik šancí, ale nestříleli dostatečně rychle nebo mířili vedle branky. Nejlepší šanci měli při dvou po sobě jdoucích rohových kopech, ale nedokázali kvalitně vystřelit a London unikl branku.

Dva minuty poté London skóroval jako první a odtud vládl průběhu zápasu.

Rozrůstající se tým

Trenér Londonu, Eddie Dillon, byl již v minulé sezóně nadšený z talentované skupiny nových hráček, které měl v roce 2024. Tento tým již splnil očekávání, na soupisce Londonu figuruje sedm nováčků a osm druháků, přičemž tým má jen jednoho seniorského hráče. Banksová, jedna z nováčků, otevřela skóre v utkání a výhru zajistily také Leová a Holtová.

“Tito nováčci přichází jako zkušení fotbalisté a mají ve svém týmu spoluhráče, se kterými už se znají a cítí se pohodlně, což jim pomáhá se rychle začlenit,” řekl Dillon. “Je pro ně snadné zapadnout.”

Dillon také řekl, že Holtová byla zraněná na začátku sezóny, ale od té doby se stala klíčovou hráčkou spolu s mnoha dalšími ze třídy nováčků.

S opětným zážitkem z regionálního turnaje

Piráti se dostávají do regionálního turnaje již po třetí v posledních čtyřech letech a mají tak lepší představu o tom, co je čeká na Cabaniss Soccer Field tento týden. Ani mladý tým se neorientuje, protože zkušenost z minulé sezóny je pro ně nepostradatelná, pokud se snaží postoupit do finále regionálního turnaje poprvé v historii programu.

“Myslím si, že nám hodně pomáhá, že jsme tam byli už předtím, víme, co očekávat,” řekl Dillon. “Dostat se na tu velkou plochu na velkém stadionu může být pro nováčky docela překvapení. Pomůže to dívkám, které tam byly již dříve.”

Piráti se střetnou s Boerne, kteří vyhráli 3:0 nad Wimberley, ve čtvrtfinále regionálního turnaje v pátek od 16:30 hodin. Do regionálního turnaje se opět postupují čtyři semifinalisté – London, Boerne, Calallen a Davenport.

Často kladené dotazy (FAQ) ve fotbalovém mistrovství oblasti 29-4A:

1. Které týmy se utkaly ve čtvrtfinále mistrovství?
Odpověď: Ve čtvrtfinále se utkaly týmy Beeville a London.

2. Jaký byl výsledek prvního zápasu?
Odpověď: V prvním zápase se hrálo 80 minut bez branek a rozhodovalo se až na pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější hráči z Beeville.

3. Jaký byl výsledek druhého zápasu mezi Beeville a London?
Odpověď: V druhém zápase otevřel London skóre díky gólu od malie Banks a následně zdvojnásobil vedení střelou z 30 metrů od Clary Roberts.

4. Jak se podařilo týmu Beeville postoupit do regionálního turnaje?
Odpověď: Beeville postoupilo do regionálního turnaje třídy 4A již podesáté, neboť ve čtvrtfinále porazilo London.

5. Jaký byl průběh zápasu mezi Beeville a London?
Odpověď: Beeville byli lepším týmem na začátku zápasu a měli několik nadějných šancí, ale nedokázali je proměnit. London poté skóroval jako první a vládl průběhu zápasu.

6. Jaký tým se dostal do regionálního turnaje již po třetí v posledních čtyřech letech?
Odpověď: Tým Piráti se dostal do regionálního turnaje již po třetí v posledních čtyřech letech.

7. Jaký je plán Pirátů v regionálním turnaji?
Odpověď: Piráti se ve čtvrtfinále regionálního turnaje střetnou s týmem Boerne a pokud postoupí, budou se snažit dostat do finále regionálního turnaje poprvé v historii programu.

8. Kdo jsou klíčové hráčky týmu London?
Odpověď: Klíčovými hráčkami týmu London jsou Malie Banks, Leová a Holtová.

9. Kdo se ještě kromě Beeville a Londonu dostal do regionálního turnaje?
Odpověď: Kromě Beeville a Londonu se do regionálního turnaje postoupili také týmy Boerne, Calallen a Davenport.

Pro další informace doporučujeme navštívit oficiální webové stránky této soutěže zde: odkaz